mKarta Svět | RECENZE: Odměna až 1500 Kč za založení do 12.12.2021

mkarta svět recenze

V jednom z předchozích článků jsem porovnávala bankovní poplatky a směnné kurzy u bank, které fungují na českém trhu. Pomyslným vítězem se stal účet od mBank a jejich mKarta Svět. A právě na ní si dnes posvítíme. Recenze vám odpoví na všechny otázky, abyste si mohli udělat obrázek, zda je i pro vás účet a karta vhodná.

Když cestujete, je fajn myslet na to, zda vás vaše banka nesedře díky poplatkům a nevýhodným směnným kurzům z kůže.

Ano, některé banky to opravdu umí ?.

Teď možná namítnete…

…ale mně přece stačí mít peníze jen v hotovosti

Dovolím si nesouhlasit. A hned vysvětlím.

Většina lidí, kteří plánují vycestovat do zahraničí, si předem spočítá, kolik budou potřebovat a tuhle částku si pak smění v jedné z bank.

Ano, i já to takhle ještě před pár lety dělala. Vinna ve všech směrech ?.

Spočítala jsem si celkovou částku, přidala něco navíc a přepočítala přibližným kurzem, abych věděla, kolik si v českých korunách připravit. Je vám jasné, že jsem vždy dostala o dost míň, než jsem si doma spočítala. Až se stydím přiznat, že mám vystudovanou ekonomku, kde bylo počítání denním chlebem ?.

Nejen, že dostanete méně, ale taky si tu pěkně velkou sumičku nesete neustále při sobě. Kapsáři budou mít radost. Třeba Londýn a Řím jsou zloději a kapsáři pověstní. Jdou především po hotovosti, proto je vždy lepší mít u sebe kartu a menší obnos v hotovosti. Na výborné italské gelato, když už jsme u toho Říma.

Při nákupu cizí měny z bankomatů nebo platbami kartou na vás čeká výhodnější kurz – většinou je o 2-7 % lepší. Když se vás platební terminál nebo bankomat zeptá, zda má částku přepočítat, vyberte platbu v domácí měně daného státu (libra, euro apod.). Částka se následně přepočítá až u poskytovatele karty (například Visa nebo MasterCard) a vy tak získáte lepší směnný kurz.

Před cestou si zodpovězte několik otázek:

 • Můžu si směnit peníze až na místě (bývá lepší kurz než u nás)?
 • Přijímají platební karty nebo je lepší si vzít víc hotovosti? Na východ od nás berte víc hotovosti. Směrem na sever se připravte na platby kartou.
 • Umožňuje mi karta platby v zahraničí? Jaké mám limity? Nevyčerpám limit po prvním výběru? Jaké jsou poplatky za výběr v cizině? Jaký budu mít kurz?

Ať se vám pak nestane, že přečerpáte limit a zůstanete bez peněz. Takhle ideální dovolená nezačíná. Stres na dovolenou nepatří stejně jako myšlenky na dietu ?.

Přecházíme k hlavní náplni dnešního článku – recenzi na účet mKonto s kartou Svět od mBank.

Proč se vyplatí účet mKonto?

? Nic neplatíte

Co vše je zdarma?

 • Založení a vedení účtu
 • Přicházející a odcházející SEPA platby (SEPA platba je zahraniční platba v rámci EU, kdy zasíláte peníze druhé bance bez zprostředkovatelů – znáte IBAN a BIC)
 • Platby inkasa, trvalé příkazy a SIPO
 • Vydání a vedení platební karty
 • Platby kartou v ČR i zahraničí
 • Výběry z bankomatu v ČR i zahraničí nad 1500 Kč (do 1499,99 Kč za 29 Kč)
 • Vše si sami přizpůsobíte – změny limitů, PIN, zablokování karty, platby a výběry z bankomatu přiložením mobilu apod.

? Vše zařídíte z gauče

Výhoda, kterou v dnešní době oceníme asi všichni. Já osobně vše zařizuju po večerech, když děti spí. Nikdo se nedožaduje mléka nebo stavění stavebnice a já si v klidu můžu vyřídit, co potřebuju. A nemusím shánět hlídání, abych běžela přes den na pobočku banky.

mkarta svět recenze

? Nemusíte hledat ten “svůj” bankomat

Když jsem mívala kdysi účet u Poštovní spořitelny, musela jsem přes půl města. Přece nebudu platit 35 Kč za výběr z jiného bankomatu ?. U mBank při výběru nad 1500 Kč to máte všude zadarmo. I ve světě.

? Vystačíte si s mobilem

Stáhnete si aplikaci od mBank, přidáte tam svojí platební kartu a můžete začít platit. Jen přiložíte telefon. Dokonce pomocí telefonu vyberete i z bankomatu. Umí toho spoustu.

? Nikomu a ničemu se neupisujete

Třeba jako v případě O2, kde jsme my upsaní ještě asi na rok ?. U mBank nemáte žádné podmínky, za kterých získáte výhody ani čas, po který musíte mít účet u banky aktivní. Účet vám nevyhovuje? Zdarma ho můžete zrušit.

Proč se vyplatí mKarta Svět?

Každá banka si tvoří své kurzy. Vezme průměr, za který se prodává a nakupuje daná měna (tzv. středový kurz) a k tomu přičte svou marži. A čím více přičte, tím více pak vy zaplatíte.

U mKarty Svět je tahle marže velmi nízká a díky tomu pak šetříte při platbách kartou nebo výběrech z bankomatu v cizí měně.

Navíc neplatíte za výběry z bankomatu u nás ani ve světě nad částku 1500 Kč.

Nepotřebujete dvě karty. Stačí vám mKarta Svět, kterou využijete i při standardních platbách v ČR. Chová se stejně jako běžná karta, jen získáte jako bonus výhody pro platby kartou v cizí měně (třeba na nákupy na Asosu ?) nebo výběry z bankomatů v zahraničí.

mkarta svět recenze

Visa nebo MasterCard?

Vybrat si můžete mezi Visa a MasterCard. MasterCard je v Evropě častější, ale Visa jí slušně šlape na paty. MasterCard je taky o trochu výhodnější a platby zaeviduje rychleji. Ty rozdíly jsou ale natolik malé, že ani s jednou kartou nešlápnete vedle.

Karta vám dorazí za cca 14 dní, tak si zažádejte o kartu v dostatečném předstihu.

Jak získám mKartu Svět?

 • Mám mKonto

O kartu si zdarma zažádáte jednoduše ve svém internetovém bankovnictví.

 • Nemám mKonto

Při založení mKonta si rovnou zažádáte i o mKartu Svět. Žádost o účet vyplníte online (kdy vám následně kurýr přiveze návrh smlouvy k podpisu), v aplikaci mBanky nebo na pobočce.

Založení mKonta i mKarta Svět jsou zdarma.

Odměna až 1500 Kč za založení účtu

Pokud si u mBank založíte účet do 12.12.2021, máte možnost získat odměnu až 1500 Kč.

Co je k tomu potřeba splnit? Je to jednoduché:

 • Neměli jste od 1.10.2020 do 30.9.2021 vedený účet u mBank a vaše telefonní číslo nebo email není zaregistrovaný u jiného uživatele v mBank
 • Potvrdíte, že jste se seznámili s podmínkami zpracování osobních údajů a poskytnete souhlas se zasílám obchodních sdělení nejméně po dobu trvání akce (banka vám tu a tam zašle informace o nových produktech, slevách apod.)
 • Není proti vám v době vedení akce vedeno řízení o výkonu rozhodnutí, exekuční ani insolvenční řízení
 • Budete účet pravidelně využívat

Odměna je pak rozdělená do 3 částek:

 • 500 Kč, pokud do 30 dnů od otevření účtu provedete platby v minimální výši 5000 Kč (platba na internetu nebo u obchodníka kartou, hodinkami nebo mobilním telefonem);
 • 500 Kč, pokud další měsíc (od 31. dne do 60 dne) od otevření účtu provedete platby v minimální výši 5000 Kč (platba na internetu nebo u obchodníka kartou, hodinkami nebo mobilním telefonem);
 • 500 Kč, pokud od 61. dne do 90 dne od otevření účtu provedete platby v minimální výši 5000 Kč (platba na internetu nebo u obchodníka kartou, hodinkami nebo mobilním telefonem).
 • Odměnu vám banka vyplatí do 60 dnů od splnění podmínek.

Shrnutí recenze na mKarta Svět

MKarta Svět se za mě osobně vyplatí. Pomůže vám ušetřit na cestách a zároveň jí využijete i v případech, kdy nevystrčíte paty z ČR. Zaplatíte s ní nákup, vyberete z bankomatu za rohem nebo zainvestujete do nového kousku na sebe na zahraničním eshopu. A to vše zdarma.


Jak se vám líbí mKarta Svět? Byla pro vás recenze užitečná?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *