mkarta svět recenze

mKarta Svět | RECENZE: Odměna až 1500 Kč za založení do 12.12.2021

V jednom z předchozích článků jsem porovnávala bankovní poplatky a směnné kurzy u bank, které fungují na českém trhu. Pomyslným vítězem se stal účet od mBank a jejich mKarta Svět. A právě na ní si dnes posvítíme. Recenze vám odpoví na všechny otázky, abyste si mohli udělat obrázek, zda je i pro vás účet a karta vhodná.

Když cestujete, je fajn myslet na to, zda vás vaše banka nesedře díky poplatkům a nevýhodným směnným kurzům z kůže.

Ano, některé banky to opravdu umí 😃.

Teď možná namítnete…

…ale mně přece stačí mít peníze jen v hotovosti

Dovolím si nesouhlasit. A hned vysvětlím.

Většina lidí, kteří plánují vycestovat do zahraničí, si předem spočítá, kolik budou potřebovat a tuhle částku si pak smění v jedné z bank.

Ano, i já to takhle ještě před pár lety dělala. Vinna ve všech směrech 😃.

Spočítala jsem si celkovou částku, přidala něco navíc a přepočítala přibližným kurzem, abych věděla, kolik si v českých korunách připravit. Je vám jasné, že jsem vždy dostala o dost míň, než jsem si doma spočítala. Až se stydím přiznat, že mám vystudovanou ekonomku, kde bylo počítání denním chlebem 😃.

Nejen, že dostanete méně, ale taky si tu pěkně velkou sumičku nesete neustále při sobě. Kapsáři budou mít radost. Třeba Londýn a Řím jsou zloději a kapsáři pověstní. Jdou především po hotovosti, proto je vždy lepší mít u sebe kartu a menší obnos v hotovosti. Na výborné italské gelato, když už jsme u toho Říma.

Při nákupu cizí měny z bankomatů nebo platbami kartou na vás čeká výhodnější kurz – většinou je o 2-7 % lepší. Když se vás platební terminál nebo bankomat zeptá, zda má částku přepočítat, vyberte platbu v domácí měně daného státu (libra, euro apod.). Částka se následně přepočítá až u poskytovatele karty (například Visa nebo MasterCard) a vy tak získáte lepší směnný kurz.

Před cestou si zodpovězte několik otázek:

 • Můžu si směnit peníze až na místě (bývá lepší kurz než u nás)?
 • Přijímají platební karty nebo je lepší si vzít víc hotovosti? Na východ od nás berte víc hotovosti. Směrem na sever se připravte na platby kartou.
 • Umožňuje mi karta platby v zahraničí? Jaké mám limity? Nevyčerpám limit po prvním výběru? Jaké jsou poplatky za výběr v cizině? Jaký budu mít kurz?

Ať se vám pak nestane, že přečerpáte limit a zůstanete bez peněz. Takhle ideální dovolená nezačíná. Stres na dovolenou nepatří stejně jako myšlenky na dietu 😃.

Přecházíme k hlavní náplni dnešního článku – recenzi na účet mKonto s kartou Svět od mBank.

Proč se vyplatí účet mKonto?

💳 Nic neplatíte

Co vše je zdarma?

 • Založení a vedení účtu
 • Přicházející a odcházející SEPA platby (SEPA platba je zahraniční platba v rámci EU, kdy zasíláte peníze druhé bance bez zprostředkovatelů – znáte IBAN a BIC)
 • Platby inkasa, trvalé příkazy a SIPO
 • Vydání a vedení platební karty
 • Platby kartou v ČR i zahraničí
 • Výběry z bankomatu v ČR i zahraničí nad 1500 Kč (do 1499,99 Kč za 29 Kč)
 • Vše si sami přizpůsobíte – změny limitů, PIN, zablokování karty, platby a výběry z bankomatu přiložením mobilu apod.

💳 Vše zařídíte z gauče

Výhoda, kterou v dnešní době oceníme asi všichni. Já osobně vše zařizuju po večerech, když děti spí. Nikdo se nedožaduje mléka nebo stavění stavebnice a já si v klidu můžu vyřídit, co potřebuju. A nemusím shánět hlídání, abych běžela přes den na pobočku banky.

mkarta svět recenze

💳 Nemusíte hledat ten “svůj” bankomat

Když jsem mívala kdysi účet u Poštovní spořitelny, musela jsem přes půl města. Přece nebudu platit 35 Kč za výběr z jiného bankomatu 😃. U mBank při výběru nad 1500 Kč to máte všude zadarmo. I ve světě.

💳 Vystačíte si s mobilem

Stáhnete si aplikaci od mBank, přidáte tam svojí platební kartu a můžete začít platit. Jen přiložíte telefon. Dokonce pomocí telefonu vyberete i z bankomatu. Umí toho spoustu.

💳 Nikomu a ničemu se neupisujete

Třeba jako v případě O2, kde jsme my upsaní ještě asi na rok 😃. U mBank nemáte žádné podmínky, za kterých získáte výhody ani čas, po který musíte mít účet u banky aktivní. Účet vám nevyhovuje? Zdarma ho můžete zrušit.

Proč se vyplatí mKarta Svět?

Každá banka si tvoří své kurzy. Vezme průměr, za který se prodává a nakupuje daná měna (tzv. středový kurz) a k tomu přičte svou marži. A čím více přičte, tím více pak vy zaplatíte.

U mKarty Svět je tahle marže velmi nízká a díky tomu pak šetříte při platbách kartou nebo výběrech z bankomatu v cizí měně.

Navíc neplatíte za výběry z bankomatu u nás ani ve světě nad částku 1500 Kč.

Nepotřebujete dvě karty. Stačí vám mKarta Svět, kterou využijete i při standardních platbách v ČR. Chová se stejně jako běžná karta, jen získáte jako bonus výhody pro platby kartou v cizí měně (třeba na nákupy na Asosu 😃) nebo výběry z bankomatů v zahraničí.

mkarta svět recenze

Visa nebo MasterCard?

Vybrat si můžete mezi Visa a MasterCard. MasterCard je v Evropě častější, ale Visa jí slušně šlape na paty. MasterCard je taky o trochu výhodnější a platby zaeviduje rychleji. Ty rozdíly jsou ale natolik malé, že ani s jednou kartou nešlápnete vedle.

Karta vám dorazí za cca 14 dní, tak si zažádejte o kartu v dostatečném předstihu.

Jak získám mKartu Svět?

 • Mám mKonto

O kartu si zdarma zažádáte jednoduše ve svém internetovém bankovnictví.

 • Nemám mKonto

Při založení mKonta si rovnou zažádáte i o mKartu Svět. Žádost o účet vyplníte online (kdy vám následně kurýr přiveze návrh smlouvy k podpisu), v aplikaci mBanky nebo na pobočce.

Založení mKonta i mKarta Svět jsou zdarma.

Odměna až 1500 Kč za založení účtu

Pokud si u mBank založíte účet do 12.12.2021, máte možnost získat odměnu až 1500 Kč.

Co je k tomu potřeba splnit? Je to jednoduché:

 • Neměli jste od 1.10.2020 do 30.9.2021 vedený účet u mBank a vaše telefonní číslo nebo email není zaregistrovaný u jiného uživatele v mBank
 • Potvrdíte, že jste se seznámili s podmínkami zpracování osobních údajů a poskytnete souhlas se zasílám obchodních sdělení nejméně po dobu trvání akce (banka vám tu a tam zašle informace o nových produktech, slevách apod.)
 • Není proti vám v době vedení akce vedeno řízení o výkonu rozhodnutí, exekuční ani insolvenční řízení
 • Budete účet pravidelně využívat

Odměna je pak rozdělená do 3 částek:

 • 500 Kč, pokud do 30 dnů od otevření účtu provedete platby v minimální výši 5000 Kč (platba na internetu nebo u obchodníka kartou, hodinkami nebo mobilním telefonem);
 • 500 Kč, pokud další měsíc (od 31. dne do 60 dne) od otevření účtu provedete platby v minimální výši 5000 Kč (platba na internetu nebo u obchodníka kartou, hodinkami nebo mobilním telefonem);
 • 500 Kč, pokud od 61. dne do 90 dne od otevření účtu provedete platby v minimální výši 5000 Kč (platba na internetu nebo u obchodníka kartou, hodinkami nebo mobilním telefonem).
 • Odměnu vám banka vyplatí do 60 dnů od splnění podmínek.

Shrnutí recenze na mKarta Svět

MKarta Svět se za mě osobně vyplatí. Pomůže vám ušetřit na cestách a zároveň jí využijete i v případech, kdy nevystrčíte paty z ČR. Zaplatíte s ní nákup, vyberete z bankomatu za rohem nebo zainvestujete do nového kousku na sebe na zahraničním eshopu. A to vše zdarma.


Jak se vám líbí mKarta Svět? Byla pro vás recenze užitečná?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.