Nápady na přivýdělek: 37 tipů, jak si vydělat bokem další kačky

Hledáte nápady na přivýdělek při zaměstnání, na rodičovské dovolené, k důchodu nebo třeba ke studiu? Mrkněte na těchto 37 tipů, které vám s tím pomůžou.

Související články:

Nápady na přivýdělek: při zaměstnání, na rodičovské dovolené, při studiu nebo k důchodu

#1: House Sitting

V dnešní době je House Sitting velmi populární možnost, jak zadarmo cestovat a poznávat svět. O co se jedná? House sitting v překladu znamená hlídání domu. V době nepřítomnosti majitelů se staráte o jejich nemovitost – hlídáte, zaléváte kytky, pečujete o domácí mazlíčky apod. Jedná se o skvělou příležitost, jak se ubytovat zcela zdarma. V některých případech vám dokonce za hlídání domu zaplatí.

Existuje spousta stránek shromažďujících nabídky House Sittingu. Namátkově například HouseSittingWorld, TrustedHousesitters nebo třeba MindMyHouse.

#2: Hlídání domácích mazlíčků

Za hlídání domácích mazlíčků si vyděláte přibližně 100 Kč za hodinu. Stačí se jen zdarma zaregistrovat na stránkách Hlídačky.cz.

nápady na přivýdělek

#3: Staňte se řidičem Uberu

Máte svoje auto a baví vás řídit? Jezděte pro Uber. Jednoduchá možnost, jak si relativně rychle vydělat pěkné peníze bokem, aniž byste potřebovali zvláštní dovednosti (kromě řidičáku ?).

Jak se stát řidičem u Uberu?

  • Nahrajete dokumenty: občanský průkaz nebo pas, řidičský průkaz, průkaz řidiče taxislužby (žlutá karta), osvědčení z místopisu a profilovou fotku.

Pokud ještě nemáte žlutou kartu, zajdete si na městský úřad bydliště, kde zažádáte o průkaz řidiče taxislužby (žlutá karta). Vezměte si s sebou i profilovou fotku.

Na pražském magistrátu pak složíte zkoušky z místopisu. Připravit se na ně můžete přímo na stránkách Uberu.

Mezitím přihlásíte své auto v evidenci vozidel taxislužby na pražském magistrátu.

Po vyřízení všech náležitostí nahrajete dokumenty na stránky Uberu.

  • Aktivujete účet a můžete začít vydělávat.
nápady na přivýdělek

#4: Hlídejte děti

Starat se o něčí děti je fajn příležitost k tomu vydělat si bokem nějaké peníze navíc. Pokud k tomu poskytnete nadstandardní práci, jako je úklid, výuka apod., může se provize za hlídání ještě zvýšit. Zaregistrovat se můžete na Hlídačky.cz.

#5: Uklízejte

Řada lidí si v dnešní době hledá někoho na větší úklid třeba 1x týdně na pár hodin. A většinou i pěkně platí. Další možností je úklid ve společnostech nebo restauracích brzy ráno před otevírací dobou.

A do třetice tu máme opět dnes už známé Hlídačky.cz. 🙂

#6: Stěhujte

Nabídněte své služby při stěhování. Pokud máte navíc větší auto, můžete si tím začít slušně a pravidelně přivydělávat.

#7: Fotografujte

Máte talent a cit pro fotku a kompozici? Byla by škoda toho nevyužít. Proměňte svou vášeň ve vedlejší příjem. A kdo ví, třeba bude jednou hlavní. Vydělávejte například jako svatební nebo portrétní fotograf, fotograf událostí, produktový fotograf. Možností je spousta.

V dnešní době sociálních sítí není těžké o sobě dát vědět. Rozprostřete sítě mezi známé na Facebooku nebo Instagramu. Ukažte svou tvorbu a pokud máte talent, své zákazníky si brzy najdete.

Své fotky můžete navíc prodávat ve fotobankách, jako je například Shutterstock. Jakmile si někdo vaší fotku stáhne, dostanete za stažení peníze.

#8: Staňte se tutorem a předávejte své vědomosti dál

Existuje něco, v čem jste fakt dobří a cítíte se jako odborník? Umíte rusky na úrovni rodilého mluvčího (třeba v Karlových Varech se o vás poperou ?)? Šijete hladce obrace jako švadlena s celoživotní praxí? Předejte to dál. Lidé se chtějí učit a pokud jste kapacitou ve svém oboru, brzy se to šeptandou roznese dál.

#9: Nabídněte ubytování přes Airbnb

Máte navíc místnost ve svém bytě? Nebo jedete pryč a uvolní se vám celý byt? Či volná chatička přes zimu? Pronajměte ubytování přes Airbnb. K dnešnímu dni je již na světě přes Airbnb aktivních 2,9 milionů hostitelů. Navíc je váš majetek plně chráněn před poškozením a to až do výše 1 milionu dolarů.

nápady na přivýdělek

Zjistěte, kolik byste si mohli potenciálně přes Airbnb vydělat a možná budete překvapení.

V žádaných lokalitách, jako je Praha, Krkonoše nebo již zmíněné Karlovy Vary si můžete přijít na opravdu pěkné částky.

#10: Pronajímejte auto nebo jiný majetek

Stejný princip jako v minulém bodě. Máte auto navíc? Pošlete ho na pár dní dál. V ČR své auto zaregistrujete například u HoppyGo.

HoppyGo je služba, která spojuje lidi, kteří mají auto, ale nepoužívají ho každý den, s těmi, co ho potřebují jen příležitostně. Třeba větší auto na stěhování nebo na dovolenou.

Jaké jsou důvody, proč do toho jít?

Pronajímat ale nemusíte jen auto. Někteří lidé vám rádi zaplatí za pronájem sekačky a dalších strojů, které se jim nevyplatí kupovat.

#11: Poptejte se v okolí na přivýdělek před Vánoci nebo během léta

Vánoce jsou žně pro řadu společností. Firmy potřebují mít hotové zakázky a přepravní společnosti zavalují hromady balíků. V těchto chvílích využívají každé volné ruky. Pokud se osvědčíte, zaevidují si vás a při další příležitosti vás osloví. U nás v okolí to takto dělá hodně firem na pozice, kde není potřeba pracovníky předem speciálně školit. Přepravní společnosti jak by smet.

Poptejte se třeba na depu u České pošty, ve výrobních firmách v okolí, v obchodech pro výpomoc na kasách nebo vybalování zboží.

V letním období si zase zaměstnanci vybírají dovolenou a někdy je potřeba, aby je během jejich nepřítomnosti nahradil někdo další. Typickým příkladem jsou restaurace a bary. Sama jsem si takto během studijních let často přivydělávala. Navíc takovou práci můžete dělat i při hlavním pracovním poměru. Například o víkendech, pokud je máte volné.

U manžela v práci mají celý seznam brigádníků, které využívají právě v náročnějších obdobích.

#12: Staňte se průvodcem

Miljete dané místo a víte o něm tolik, že zvládnete většinu zvídavých otázek od návštěvníků? Nabídněte své vědomosti jako průvodce.

#13: Doručujte letáky

Doručujte letáky a přivydělejte si nějakou kačku. Výhoda je, že nejste většinou časově omezení a můžete si tak snadno přivydělat i při práci.

#14: Pečte dorty

Umíte péct? Přivydělávejte si pečením – dortů, vánočního cukroví, zákusků. Dorty z cukrárny nejsou žádná láce a ty kupované za moc nestojí. Můžete jim snadno konkurovat jak chutí, tak cenou. Založte si stránku na Facebooku a rozhoďte sítě mezi přáteli. Po výborném sladkém bude vždy poptávka.

#15: Prodávejte vlastní jídlo

Podobné jako předchozí bod. Děláte si vlastní jídlo? Například sýry? Prodávejte je dál. Odbyt můžete najít třeba na farmářských trzích.

#16: Mystery Shopping

Co to je Mystery Shopping? Jedná se o metodu výzkumu, pomocí které mystery shopper (v tomto případě vy) hodnotí kvalitu služeb pro zlepšení zákaznického servisu – například na pobočce banky. Forem Mystery Shoppingu je ale víc.

Zaregistrovat se můžete na stránkách společnosti Market Vision. Stačí vyplnit formulář, zda jste vhodným adeptem pro tuto pozici.

#17: Darujte krev

Pomůžete a zároveň dostanete pěknou částku ve výši 3000 Kč za jedno bezplatné darování krve s dalším ročním daňovým vyúčtováním.

Alternativou je dárcovství krevní plazmy. Darovat je možné za finanční odměnu, která aktuálně ve vybraných dárcovských centrech činí až 900 Kč, případně bezplatně. Díky tomu získáte nárok na slevu na dani ve výši 3 000 Kč za každý odběr.

#18: Prodávejte své vlastní výrobky

Umíte šít nebo vám to jde například s keramikou? Vyrábějte své produkty a prodávejte je dál na Fleru. Světovou alternativou Fleru je pak Etsy.com, pokud byste směřovali výš :).

Že nevíte co? Projděte různá fóra a mrkněte, po čem je sháňka a kde poptávka převyšuje nabídku.

Některé maminky si třeba přivydělávají výrobou kalhotkových plen. V dnešní době se plno matek vrací zpět k látkovým plenám, tak co se přebalování týče, určitě nesáhnete vedle ?.

Zruční pánové zase mohou vyrábět například dřevěné hračky pro děti, po kterých je v dnešní době velká poptávka. My teď například takto kupovali na Sbazaru novou dřevěnou houpačku od jednoho šikovného pána. Pokud je nabídnete za dobrou cenu (levnější než konkurence), rodiče vám za ně ruce utrhnou.

Nebo jakýkoliv neotřelý a originální nápad. Ten si své příznivce taky najde. Na dnešní době je skvělé, že své výrobky snadno dostanete k cílovému publiku. A někdy vás to ani nemusí nic stát. Například si založit účet na Instagramu a prodávat své výrobky přes něj. Pokud se odlišíte, své kupce si brzy najdete.

A pokud chcete něco svého, vytvořte si eshop. Počáteční náklady na spuštění nemusí být vysoké. Důležité je, aby byly stránky přehledné a intuitivní. Vyšperkovat je můžete časem.

jak si přivydělat na webu

#19: Věnujte se řemeslu

Jste zruční? Řemeslo vám jde od ruky? Umíte vyštukovat místnost, vymalovat byt, vyměnit okna, vytvořit projekt nebo třeba rozvést rozvody po domě? Pak mrkněte na poptávkové portály NejŘemeslníci.cz, AAAPOPTÁVKA.CZ nebo epoptávka.cz, které sdružují podobné nabídky od koncových zákazníků. Nemusíte se bát, je to ověřené.

Na portálech se můžete i zaregistrovat a časem získat reference, které napomůžou k ještě více pracovním příležitostem. Nejen, že je to skvělé jako přivýdělek, ale znám i podnikatele, kteří se takto běžně živí.

Navíc v dnešní době je po řemeslnících velká poptávka. A najdete tu i jiné nabídky.

Nápady na přivýdělek: jak si vydělat peníze webem z domova

K práci z domova potřebujete dvě věci – počítač a dobré připojení k internetu. Máte obojí? Tak pojďme vydělávat na internetu.

#20: Odpovídejte na průzkumy

V dnešní době existuje řada společností zabývající se průzkumem trhu, které vám za vyplnění dotazníku zaplatí. Nejčastěji se cena za dotazník pohybuje od 10 do 50 Kč. Někdy si tak můžete relativně snadno přijít k hezkým penězům. Záleží ale na tom, do kolika výzkumů se bude váš profil hodit. Víc průzkumů, víc peněz.

Mezi známé a prověřené výzkumy trhu patří narodnipanel.cz, centrumpruzkumu.cz, populace.cz, ivyzkumy.cz.

jak si přivydělat na webu

#21: Upravujte články

Blogy a internetové magazíny potřebují editory. Bez ohledu na to, kolikrát po sobě člověk čte, vždy něco proklouzne. Pokud jste na tom skvěle s gramatikou, jedná se o skvělý způsob, jak si přivydělat peníze navíc.

#22: Spravujte účty sociálních sítí pro ostatní

Umíte to se sociálními sítěmi? Starejte se o sociální sítě někoho jiného. Může se jednat o zábavnou formu přivýdělku. Ale ruku na srdce – i k tomuto potřebujete určité dovednosti a nestačí tvořit pouze náhodný obsah. Naopak. Vaší prací bude vytvořit strategii, která bude fungovat.

#23: Pomozte se spuštěním webu nebo tvořte weby na zakázku

Ať už umíte kódovat nebo například ovládáte redakční systém WordPress, bude po vás v dnešní době sháňka. Brzy se tak může váš přivýdělek proměnit v hlavní příjem.

#24: Propagujte produkty na sociálních sítích

Jste úspěšní na svých sociálních profilech? Svůj úspěch můžete zpeněžit. Navažte spolupráci s firmami a propagujte výrobky, kterým věříte.

#25: Pište na volné noze

Psaní pro ostatní na jiné blogy, internetové magazíny apod. je zábavná forma, jak si vydělat pěknou částku bokem. Jestli máte cit pro písmenka a gramatika pro vás není cizí slovo, je to jeden z nejzábavnějších a zároveň nejvýnosnějších způsobů, jak si přivydělat peníze navíc.

#26: Moderujte fórum

Některá fóra vám ochotně zaplatí za moderování jejich diskuzí. Pokud existuje fórum, které často navštěvujete, zkuste se poptat.

#27: Staňte se virtuálním asistentem/asistenkou

Tahle pozice je dnes čím dál populárnější tím, jak se online svět rozvíjí. Co má virtuální asistent/asistentka na starosti? Pomáhá podnikům/webům, aby vše běželo jako na drátkách. Pro představu se může jednat o sběr dat pro výzkum k určitému projektu, odpovídání na emaily a komentáře, správa sociálních sítí. Konečná náplň práce ale záleží na společnosti samotné.

#28: Prodávejte své staré věci na Aukru

Máte oblečení, knihy, nábytek nebo jiné osobní věci, které vám už nedělají radost, ale někomu by ještě posloužily? Prodejte je na Aukru nebo nějakém internetovém bazaru, jako je sbazar.cz.

#29: Získejte nakupováním část peněz zpět

V dnešní době už nakupuje většina lidí na internetu. Věděli jste, že vám některé společnosti za vaše nákupy vrátí část peněz zpět? Většinou se jedná o pár procent, ale v součtu se to pak mnohdy vyšplhá do sympatických částek. A kdo vám dnes dá něco zadarmo :).

Co pro to musíte udělat? Zaregistrujte se na webu PlnáPeněženka, vyhledejte svůj obchod a můžete to roztočit s kreditkou :).

Nabídka obchodů je tady opravdu široká a zastoupení tu mají ti největší hráči na českém i světovém trhu – ČSOB, Kasa.cz, Datart, Euronics, Booking, ebay, Zoohit, Notino…mrkněte sami na celou nabídku :).

Navíc při registraci získáte bonus 60 Kč na své první nákupy.

nápady na přivýdělek

#30: Vytvářejte grafiky

Práce, kde bude potřeba trochu talentu. Ale pokud vám bylo shůry dáno, nabídněte své služby. Po originálních a kvalitních grafikách je dnes velká poptávka.

#31: Vytvořte online kurz

Onine kurzy frčí. Lidé mají méně času a preferují možnost studia z domova. Kurzy vznikají jako houby po dešti a bohužel ne vždy za to stojí. Pokud ale víte, že jste odborník v určité oblasti, zjistěte, zda je v tomto oboru poptávka. Není nic horšího než strávit hodiny prací nad něčím, co pak nebude mít své odběratele. Chtějí to? Vytvořte online kurz a vyvěste ho na web.

Na výběr máte seduo.cz, naucmese,cz nebo třeba vimvic.cz. Anglickou verzí je pak celosvětově známý Udemy.com.

nápady na přivýdělek

#32: Prodávejte na Amazonu

Amazon je největší nákupní portál na světe. Tady se prodává naprosto vše. Pokud vás napadl tip na skvělý produkt, po kterém by mohla být poptávka, na Amazonu máte šanci výdělku.

Umíte anglicky? Mrkněte na emailový kurz, kde se jedna rodina svěřuje se svojí strategií, jak uspět na Amazonu. Získáte jejich know how zcela zadarmo :).

#33: Napište ebook

Výhoda eknihy oproti tištěné knize je jasná – stojí vás to jen váš čas. Ale pokud se kniha uchytí, máte s nulovou investicí záruku pěkného výdělku. Ebook můžete nabídnout na vašich stránkách nebo klidně i na Amazonu.

A pokud to myslíte opravdu vážně a jste ochotní trochu do začátku zainvestovat, popřemýšlejte nad knihou Jak napsat ebook. Je to bestseller.

#34: InboxPounds

Web InboxPounds platí lidem za jejich názory rozmanitými a zábavnými způsoby. Můžete jen sdílet svůj názor v rámci různých průzkumů nebo si taky přivydělávat hraním her, sledováním videí či čtením emailů. Ty částky nejsou závratné, ale i malé přilepšení do kasičky potěší. Registrací získáte bonus 1 libru.

#35: Prodávejte fotografie online

I když jste amatérský fotograf/fotografka, můžete si přivydělávat prodáváním svých fotografií na Shutterstock. V dnešní online době blogů, internetových magazínů a dalších webových stránek je po fotografiích velká poptávka.

nápady na přivýdělek

#36: Dělejte korektury

Nejen po editorech je v dnešní době sháňka, ale také po korekturách. Kamarádíte se s gramatikou? Pak to bude možná ideální přivýdělek pro vás.

Láká vás práce na volné noze s počítačem v ruce? Skvělým portálem je navolnenoze.cz od Roberta Vlacha. Platíte tady sice roční členství, ale pokud něco dobře umíte nebo máte talent, obratem se vám investice vrátí. Existují i jiné portály a zdarma, ale peníze, které tady získáte za práci, se dle mého názoru nevyplatí.

#37: Investujte do P2P půjček

Že jste ještě o P2P půjčkách neslyšeli? Ale slyšeli. Třeba v reklamě na Zonky – Lidé půjčují lidem, levněji a s klidem. Ve zkratce se jedná o to, že peníze, které máte navíc a ležely by na účtu bez jakéhokoliv zhodnocení, chytře investujete. Přispějte s nimi na půjčku, kterou si vezme někdo jiný a úrok, který zaplatí, získáte vy.

Nejznámější a nejověřenější P2P instituce je již zmíněná Zonky a pak světová Mintos.

Závěrem k článku s nápady na přivýdělek

Možná se přivýdělku bojíte a říkáte si, že je to zbytečně složité. Daně, zdravotní, sociální apod. Ve finále to ale zas tak složité není.

K zahájení činnosti potřebujete především IČ ze živnostenského úřadu a následně myslet na to, že daňové přiznání si budete zpracovávat sami (zaměstnavatel vám dá potvrzení o zdanitelných příjmech – poproste ho už v lednu).

Daňové přiznání si poté můžete zpracovat pomocí online přiznání na internetu, které vás samo navede a vše propočítá za vás. Poté pošlete daňové přiznání přes datovou schránku do konce března na finanční úřad.

Někdy nepotřebujete ani IČ a postačí vám smlouva o dílu, smlouva o zprostředkování apod. (dle typu činnosti), kterou vám vystaví zadavatel práce. Pracovní nabídky bez IČ jsou ale více omezené.

Příležitostné příjmy do 30 000 Kč ročně danit nemusíte.

Toto byly mé nápady na přivýdělek. Jaké jsou ty vaše? Dejte mi vědět a článek doplním.

4 názory na “Nápady na přivýdělek: 37 tipů, jak si vydělat bokem další kačky”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *