PLNÁ PENĚŽENKA: jak ušetřit za nákupy + mé zkušenosti

jak ušetřit peníze

Plná Peněženka je největší cashback portál na českém trhu. Šetří díky ní přes 610 tisíc uživatelů. Včetně mě :). A protože mé zkušenosti jsou dobré, ráda bych předala tenhle tip, jak ušetřit za nákupy, ubytování a další výdaje, dál.

Pokud nakupujete přes internet, byla by škoda nevyužít možnosti vrácení peněz zpět. Ale to předbíhám. Nejprve se podíváme, o co se vlastně jedná :).

Co je cashback portál Plná Peněženka?

Plná Peněženka je web, který sdružuje 466 online obchodů. Z tohoto čísla plyne velká pravděpodobnost, že zahrnuje i váš oblíbený eshop.

A právě z částky, kterou utratíte na svém oblíbeném eshopu, vám Plná Peněženka vrátí určité procento peněz zpět.

Po čase si můžete přijít na pěknou částku. A teď před Vánoci tuplem. To člověk honí každou korunu, jak ušetřit na dárcích :).

Nic vás to nestojí. Nic po vás nechtějí. Není to žádná kulišárna :).

Jak se zaregistrovat na portálu Plná Peněženka?

Na stránkách Plné Peněženky zadáte svůj email, odsouhlasíte obchodní podmínky a potvrdíte tlačítkem Vytvořit účet zdarma. Do emailové schránky vám obratem dorazí uvítací email, kde ověříte svůj email kliknutím na odkaz. Hotovo. Jste úspěšně zaregistrovaní.

Plná Peněženka

Dodatečně pak ještě zadáte své údaje, aby vám mohli provizi vyplatit. Kde je zadat? V pravém rohu pod svým emailem rozkliknete nabídku a vyberete Nastavení osobních údajů. Otevře se vám nová stránka, kde vyplníte jméno, příjmení, telefonní číslo a číslo účtu.

Jak funguje Plná Peněženka?

Registraci bychom měli. Už nám nebrání nic v tom vesele nakupovat (možná jen omezený limit na účtu, ale i to se dá vyřešit s Twisto kartou ?).

Princip Plné Peněženky vysvětlím na příkladu:

Chcete nakoupit v obchodě Kasa.cz. Ve vyhledávání si zadáte název obchodu.

Plná Peněženka
% vám ukazují, kolik z nákupu můžete získat zpět.

Druhou možností je vybrat si obchod přes nabídku v menu Obchody.

Stránka se přesměruje na informace o obchodě Kasa.cz, kde zakliknete Nakoupit s cashbackem. Eshop Kasa.cz se vám otevře v nové záložce.

Plná Peněženka

Nyní nakoupíte jako obvykle, zaplatíte a v případě eshopu Kasa.cz se vám částka připíše do 2 dnů. Informace, kdy můžete očekávat částku zpět, se vám ukáže při kliknutí na tlačítko Nakoupit s cashbackem nebo na stránkách Plné Peněženky, jakmile dojde k přesměrování na eshop.

Plná Peněženka

Kasa.cz je jen příklad. Stejným způsobem nakoupíte u dalších téměř 500 obchodů. Princip se nemění.

V jakých obchodech ušetříte přes portál Plná Peněženka?

Je jich hodně. Spíš je lepší se zeptat, v jakých neušetříte :). Najdete tu jak malé hráče, tak i velké celorepublikově známé eshopy. Jen namátkově uvedu některé z nich. Plný výčet najdete přímo na stránkách v sekci Obchody včetně procentuální výše, kterou můžete získat zpět z nákupu.

  • Cestování: Booking.com, Hotels.com, FiroTour.cz, Kiwi.com, Invia.cz, Dovolena.cz
  • Online nákupní galerie: AliExpress, ebay
  • Móda: About You, Deichmann, Lindex, Bonprix.cz
  • Zdraví a jídlo: Dr. Max, Freshbedýnky.cz, VašeČočky.cz
  • Kosmetika: Notino.cz, TetaDrogerie.cz, Elnino.cz, ProZdravi.cz, Vivantis.cz
  • Elektro: Kasa.cz, Euronics.cz, Datart.cz
  • Domácnost: nejlevnějšínábytek.cz, povlečemevás.cz, IDEA nábytek, Möbelix
  • Sport, hobby, zábava: Hervis.cz, Adidas.cz, DobréPneu.cz, Zoohit.cz
  • Služby a ostatní: mBank.cz, Skylink.cz, Hypoteční banka, ČSOB, MFDnes.cz

Proč si nainstalovat doplněk Google Chrome Lištička?

Máte prohlížeč Google Chrome? Pak to máte zcela bez starostí. Nainstalujte si doplněk Lištička a ušetřete o 156 % víc než bez něj.

Lištička vás automaticky upozorní, že na daném eshopu můžete nakoupit přes Plnou Peněženku a ušetřit.

Příklad: Jste na stránkách Datart.cz a chcete tady nakoupit. Neuvědomíte si, že byste mohli ušetřit přes Plnou Peněženku. Lištička ale myslí za vás a dá vám echo v pravém dolním rohu. Už se vám nestane, že provedete pár nákupů na přímo bez přesměrování z Plné Peněženky.

Upozornění v pravém dolním rohu

Jak nainstalujete doplněk Lištička do svého prohlížeče?

Po registraci na cashback portál vás sami vyzvou, zda nemáte zájem si Lištičku nainstalovat. A ještě dostanete 10 Kč jako bonus.

Jakmile bude Lištička aktivní, uvidíte její oranžovou ikonu v pravém horním rohu prohlížeče Chrome.

Plná Peněženka lištička

Jaké bonusy získáte na portálu Plná Peněženka?

Hlavní výhody jsou jasné. Nakoupíte a dostanete určitě procento z nákupu zpět.

Pak je tady ještě uvítací bonus 60 Kč, který získáte za první 3 nákupy. Automaticky se vám připíše na vaše konto u Plné Peněženky. Podmínkou jeho výběru ale je, že vaše odměny za nákupy musí dosáhnout částky alespoň 100 Kč. Pokud tento limit splňujete, bonus se vám při výplatě automaticky přičte.

Kdykoliv taky můžete zabrousit do sekce Akce a nákupy, kde najdete nejnovější slevy a akční nabídky.

Jak probíhá vyplácení odměny na portálu Plná Peněženka?

Své odměny si můžete nechat vyplatit už od jedné koruny. Aby vám mohli odměny zaslat, musíte mít vyplněné své osobní údaje. Podrobný popis, jak na to, najdete o něco výš v části Jak se zaregistrovat na portálu Plná Peněženka.

Pro vyplacení odměn pak stačí otevřít nabídku, která se skrývá pod vaším emailem v pravém horním rohu a kliknout na položku Vyplatit odměny. Zobrazí se vám nová stránka, kde kliknete na tlačítko Požádat o výplatu.

Jaké jsou mé zkušenosti s portálem Plná Peněženka?

My bydlíme v horní dolní, kde těch obchodů na výběr moc není a nakoupit přes net je kolikrát rychlejší, než si zajet do nejbližšího většího města. Takže nakupujem přes internet docela často a teď před Vánoci ještě víc. To, že mi někdo něco vrátí, přijímám s otevřenou náručí :). Protože kdo vám dá dnes něco zadarmo, že. Sice jde občas o malé částky, ale ono se to nastřádá.

Plná Peněženka zkušenosti
I při nákupu gumiček z Ali získáte pár korun zpět :).

Mám nainstalovanou Lištičku, protože se mi stává, že automaticky zadám název eshopu, aniž bych se přesměrovala z Plné Peněženky. Lištička mě upozorní, že můžu nakoupit s cashbackem. Potvrdím a nakupuju jako obvykle.

Zatím jsem neměla problém s tím, že by mi částku nepřipsali. Je potřeba si jen ohlídat, do jaké doby má částka od konkrétního obchodu dorazit. Aby pak člověk neurgoval, kde má svoje peníze :).

Upozornění o připsání odměny vám dorazí i do emailu (mně osobně padá do hromadné pošty, tak raději koukněte i tam).

Jak získat část peněz zpět a podpořit tím dobrou věc?

Rádi byste podpořili dobrou věc, ale není peněz nazbyt? Právě proto je tu skvělý projekt podpořit.cz, který stejně jako PlnáPeněženka vrací část peněz zpět z vašich nákupů a tyto peníze zasílá potřebným dál. Stačí jen udělat nákup přes ně. Nic vás to nestojí. Vše funguje stejně jako u PlnéPeněženky.

✅ Zaregistrujete se

✅ Vyberete si obchod – mají smlouvu s největšími hráči na trhu, takže určitě najdete svůj oblíbený (např. Pilulka.cz)

✅ Potvrdíte, že chcete nakoupit a přesměruje vás to na stránky daného eshopu (např. na již zmíněnou Pilulku, kde jdu nakoupit právě teď já ?)

Za mě je to skvěle vymyšlený koncept, jak umožnit lidem nenásilnou formou přispět na dobrou věc i v každodenním shonu ?.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *