15 tipů na zajímavá místa, co navštívit na ostrově Skye, Skotsko (+ mapa)

Skye Skotsko / co navštívit na ostrově Skye

Ve vodách severozápadního Skotska se rozkládá ostrov Skye, oáza drsné krásy a hluboce zakořeněného gaelského dědictví. Skye se svými impozantními útesy, podmanivou krajinou a malebnými pobřežními vesničkami představuje okouzlující spojení přírody, kultury a historie. Zde je seznam nejkrásnějších míst, co navštívit a vidět na ostrově Skye, Skotsko.

Tento článek vychází z vlastních zkušeností, které jsou doplněné o nejaktuálnější informace. Podíváme se na zajímavá místa a co dělat na ostrově Skye ve Skotsku. Součástí článku jsou taky tipy, kde se ubytovat a jak se na Skye dostat.

Pro snadnější plánování itineráře Skye a Skotska můžete využít mapu na konci článku, kde najdete vyznačené turistické cíle ve Skotsku.

Ostrov Skye / nejkrásnější místa Skotska

Jak se dopravovat po ostrově Skye

Organizované výlety

Zvolte si jako základnu Edinburgh nebo Inverness a vydejte se na výlet odtud, aniž byste si museli půjčovat auto. Výlety s průvodcem zahrnují dopravu klimatizovaným autobusem nebo minibusem a vezmou vás po nejkrásnějších místech Skotské vysočiny a ostrova Skye.

Jedná se o oblíbenou a ekologickou možnost, jak poznat Skotsko. V sezóně jsou výlety brzy vyprodané, tak rezervujte s dostatečným předstihem (v případě potřeby můžete výlet stornovat 24 hodin předem).

Půjčení auta

Auto je nejoblíbenější možností, jak objevovat nádhernou přírodu ostrova Skye. Myslete jen na to, že se ve Velké Británii řídí vlevo.

Rezervujte auto s dostatečným předstihem, abyste si zajistili nejlepší cenu a výběr. Půjčovny aut se nachází na každém letišti, stejně tak po celém Skotsku. Během rezervace si ověřte, zda je součástí taky plné pojištění, ať se vyhnete nemilému překvapení na místě.

K půjčení auta potřebujete cestovní pas, kreditní kartu a věk nad 21 let. Podrobné informace se dozvíte při rezervaci auta.

Jak se dostat na ostrov Skye

Na ostrov Skye se dostanete snadno díky mostu Skye Bridge z pevninského Skotska. Skye s Vnějšími Hebridami a dalšími částmi pevniny spojuje taky několik trajektových linek provozovaných společností Caledonian MacBrayne.

Pokud pojedete autem z Edinburghu nebo Glasgow, počítejte s 5 hodinami jízdy. Z toho důvodu doporučuji udělat okružní trasu po Skotsku a navštívit místa po cestě. Můžete se vydat do Inverness k jezeru Loch Ness, na ostrov Skye a odtud zpáteční trasou přes údolí Glencoe nebo jezero Loch Lomond. Zde najdete nejkrásnější místa, co navštívit ve Skotsku.

Zajímavá místa, co navštívit na ostrově Skye

Níže najdete zajímavosti, co vidět na ostrově Skye ve Skotsku. Všechna místa najdete vyznačená taky v mapě na konci článku včetně parkoviště pro snažší naplánování itineráře po ostrově Skye.

Mapu si můžete stáhnout a upravit podle vlastních představ, popř. propočítat délku trasy mezi jednotlivými místy a naplánovat itinerář pro dovolenou na ostrově Skye a ve Skotsku.

Dodržujte zásady Leave No Trace a zanechte místo ve stejném stavu, jako než jste přišli, tj. neodhazujte odpadky, neskládejte na sebe kameny a buďte ohleduplní. Více o zásadách najdete zde.

Pojďte se podívat s námi na nejkrásnější místa, co navštívit na Skye, Skotsko:

1. Old Man of Storr

Old Man of Storr je 50 metrů vysoký skalní vrchol, který je vidět na míle daleko. Je součástí hřebene Trotternish, jehož okolní krajina je známá zvláštními skalními útvary, jezírky a drsnými útesy.

Old Man of Storr skye skotsko

Název Old Man of Storr podle některých zdrojů vznikl díky jeho tvaru, který připomíná starého muže. Podle jiných příběhů však název pochází z místní pověsti o starci a jeho ženě, kteří byli proměněni v kámen.

Krajina Trotternish, kde se Storr nachází, je výsledkem mohutných dávných sesuvů půdy; celý sráz Trotternish Ridge byl vytvořen velkou sérií sesuvů.

Storr je díky své výšce vidět na mnoho kilometrů daleko a dominuje okolní krajině. Je oblíbeným cílem turistů, fotografů i filmařů. Skalní útvar se dokonce objevil v několika filmech, včetně sci-fi filmu “Prometheus” režiséra Ridleyho Scotta.

Old Man of Storr skye skotsko

Jak se dostat ke skalnímu útvaru Old Man of Storr

Navzdory své odlehlé poloze je Old Man of Storr jednou z nejnavštěvovanějších a nejfotografovanějších památek ve Skotsku. Na začátku trasy se nachází placené parkoviště (5 £ na 6 hodin), kde jsou k dispozici toalety zdarma a v sezóně občerstvení. Od parkoviště se dáte po udržované a nenáročné stezce vzhůru.

Cesta je dlouhá asi 40 minut, popř. můžete zvolit delší trasu. Od Old Man of Storr si můžete cestu prodloužit dál nebo si udělat okružní trasu.

Při plánování výletu vám pomůže vzorový itinerář pro roadtrip po Skotsku.

2. Quiraing

Quiraing je neuvěřitelný sesuv na východní straně hlavního hřbetu poloostrova Trotternish na ostrově Skye ve Skotsku. Stejně jako Old Man of Storr je součástí většího hřebene Trotternish, který vznikl v dávných dobách mohutným sesuvem půdy.

Quiraing Skye Skotsko

Quiraing je jedinou částí sesuvu, která se dodnes pohybuje. Silnice na jeho úpatí poblíž Flodigarry kvůli tomu každoročně vyžaduje opravy.

Trasa kolem Quiraing je okružní a měří 6,8 km, přičemž průměrná doba potřebná k jejímu absolvování jsou 2-3 hodiny. Celá oblast je nádherná, plná panoramatických výhledů, takže počítejte s delším časem, abyste se mohli kochat a fotografovat divokou krajinu kolem vás. Cesta je v určitých úsecích hůře schůdná a lehce obtížná, tak si nezapomeňte vzít dobré nepromokavé boty.

Quiraing / nejkrásnější místa na ostrově Skye Skotsko

Jak se dostat do oblasti Quiraing

Na začátek okružní trasy ke Quiraing vede úzká silnice, která nabízí nádherné výhledy. Na jejím vrchu se nachází placené parkoviště (5 £ na 6 hodin).

Čtěte: Kompletní průvodce pro Skotsko bez cestovky

3. Kilt Rock a Mealt Falls

Mealt Falls je nádherný vodopád, který se nachází na východě ostrova Skye. Vodopád je pojmenovaný podle jezera Loch Mealt, z něhož pramení. Poté padá z vrcholu mořských útesů Kilt Rock přímo do moře.

Kilt Rock a Mealt Falls na ostrově Skye ve Skotsku

Kilt Rock, 90 metrů vysoký útes, dodává scéně na dramatičnosti. Své jméno dostal proto, že svislé čedičové sloupy na vodorovných vrstvách pískovce připomínají záhyby tradičního skotského kiltu.

Kilt Rock na ostrově Skye ve Skotsku

Jak se dostat k Mealt Falls

Přímo u vyhlídky na vodopád se nachází placené parkoviště (2 £ na 4 hodiny), v sezóně s občerstvením. Vyhlídková plošina poblíž parkoviště poskytuje skvělý a bezpečný výhled na Kilt Rock i Mealt Falls. Na návštěvu vodopádu si vyhraďte 30 minut.

Čtěte: Nejkrásnější místa v Edinburghu

4. Brother’s Point

Jižně od Mealt Falls se nachází jedno z nejkrásnějších míst ostrova Skye ve Skotsku.

Brother’s Point, gaelsky Rubha nam Brathairean, je skrytý klenot na ostrově Skye. Je to krásné a relativně klidné místo ve srovnání s Old Man of Storr nebo Quiraing. Jedná se o mys vybíhající do moře, odkud je nádherný výhled na pobřeží a okolní krajinu.

Rubha nam Brathairean skye skotsko

Název “Brother’s Point” pochází z historie tohoto místa, které bylo na počátku minulého tisíciletí poustevnou křesťanských mnichů, pravděpodobně z hnutí Culdee (Ceile De). Na Point se nacházejí pozůstatky dvou starobylých staveb a balvan s křížkem, který napovídá o jeho historickém významu.

Oblast je známá svou divokou přírodou, kde je možné spatřit různé mořské ptáky, tuleně a občas i delfíny.

Jak se dostat k Brother’s Point

Malé, bezplatné parkoviště se nachází v osadě Culnacnocm kousek nad hotelem The Glenview (pár parkovacích míst nalevo od silnice, pokud pojedete z jihu). Od parkoviště sejdete po silnici kousek dolů, kde uvidíte po vaší levé straně dřevěnou ceduli na Rubha nam Brathairean. Odtud vás čeká asi 30 minutová procházka k útesům, která může být kluzká a podmáčená.

Nejlepší ubytování na ostrově Skye 😴

Broadford Youth Hostel

Jednoduché, levné ubytování na ostrově Skye

Sligachan Hotel

Útulný hotel obklopený přírodou

5. Fairy Pools

Fairy Pools jsou oblíbenou atrakcí, co vidět na ostrově Skye ve Skotsku. Nacházejí se nedaleko vesnice Carbost v Glen Brittle a tvoří je řada průzračných, studených tůní a vodopádů, které se vytvořily při stékání potoka Allt Coir’ a’ Mhadaidh z pohoří Cuillin.

Fairy Pools Skye Skotsko

Jezírka Fairy Pools jsou známá svými zářivými barvami, které se v závislosti na světle a povětrnostních podmínkách mohou měnit od hluboké, úžasné modré až po jasně smaragdově zelenou. Tyto barvy spolu s malebnou krajinou pohoří Cuillin v pozadí vytvářejí kouzelnou, téměř nadpozemskou scénu, podle které pravděpodobně tůňky dostaly své jméno.

Některé tůně jsou dostatečně hluboké, aby se v nich dalo koupat, i když voda je i v teplejších měsících chladná.

Fairy Pools Skye Skotsko

Jak se dostat k Fairy Pools na ostrově Skye

Kolem jezírek vede nenáročná stezka lehce do kopce. Od placeného parkoviště (6 £, toalety zdarma) trvá cesta k prvnímu jezírku 20 minut. Celkem počítejte s 2-3 hodinami, než obejdete všechna jezírka a pokocháte se okolím. Abyste se vyhnuli davům, je lepší přijet brzy ráno nebo naopak pozdě odpoledne.

TIP: Rezervujte si ubytování na ostrově Skye s dostatečným předstihem, abyste si zajistili nejširší výběr za nejlepší ceny.

6. Dunvegan Castle & Gardens

Hrad Dunvegan leží na západním pobřeží ostrova a už více než 800 let je rodovým sídlem náčelníků klanu MacLeodů. Je tak jeden z nejstarších nepřetržitě obývaných hradů ve Skotsku.

Samotný hrad je postavený na skále, která se tyčí nad zátokou na východním břehu mořského jezera Loch Dunvegan. Díky jeho poloze si odtud užijete nádherné výhledy.

Uvnitř hradu si prohlédnete interiéry, sbírku rodinných portrétů a vzácné artefakty včetně vílí vlajky, která má prý magickou moc. K vidění je taky roh sira Roryho Mora, roh na pití, který měli noví náčelníci klanu podle tradice vypít na jeden zátah.

Hrad obklopují nádherné rozsáhlé zahrady, včetně Vodní a Kruhové zahrady. Nebo nasedněte na loď, díky které se dostanete na místa, kde spatříte tuleně.

Dunvegan Castle & Gardens Skotsko ostrov Skye

Jak se dostat k hradu Dunvegan

Přímo u hradu Dunvegan se nachází velké, bezplatné parkoviště s toaletami. Zde najdete informace o vstupném a otevírací době hradu Dunvegan.

Čtěte: Nejkrásnější místa ve Skotsku

7. Neist Point

Neist Point je nejzápadnější bod na ostrově Skye ve Skotsku. Je známý pro svůj ikonický maják a skalnaté pobřeží s výhledem na Vnější Hebridy. Pokud sem vyrazíte na západ slunce, nemá to tu chybu.

Neist Point Skye

Kromě toho je Neist Point skvělým místem pro pozorování mořských ptáků, jako jsou např. rackové chechtaví, perutýni černí, břehule, a pokud budete mít štěstí, můžete v okolních vodách zahlédnout delfíny, velryby a tuleně.

Neist Point Skotsko Skye

Samotný maják je veřejnosti nepřístupný, okolí je ale volně přístupné. K Neist Point se dostanete po úzké, místy nerovné silnici, na jejímž konci se nachází bezplatné parkoviště.

Tip: Edinburgh představuje skvělou základnu pro výlety na ostrov Skye. Tento třídenní výlet na ostrov Skye zahrnuje návštěvu nejkrásnějších míst ve Skotsku včetně dopravy klimatizovaným autobusem a ubytování.

 

8. Glen Sligachan

Glen Sligachan je malebné údolí na jihu ostrova Skye. Rokle rozděluje pohoří Red Cuillin a Black Cuillin.

Řeka Sligachan, která soutěskou protéká, je známá svými krásnými vodopády a tůněmi. Podle místních pověstí má řeka magické vlastnosti, neboť jí prý požehnala bájná postava, která se dokázala proměnit v labuť. Legenda praví, že pokud ponoříte obličej na sedm vteřin do jedné z tůní řeky, získáte věčnou krásu.

Glen Sligachan Skye

Vstupní branou do rokle Sligachan je starý most Sligachan Bridge. Samotná rokle nabízí jedny z nejkrásnějších výhledů na Skye, jejichž pozadí tvoří drsná a dramatická krajina pohoří Cuillins.

Na začátku údolí se nachází bezplatné parkoviště. Je tu taky historický hotel Sligachan, kde se můžete ubytovat s výhledem na jednu z nejkrásnějších oblastí ostrova Skye.

9. Bride’s Veil Falls

Při cestě k Old Man of Storr si nenechte ujít vodopády Bride’s Veil, které se nacházejí jen kousek odtud.

Své jméno dostal vodopád podle svého jemného krajkového vzhledu, který připomíná nevěstin závoj. Voda kaskádovitě stéká po stěně útesu a často je jemně rozfoukávána větrem, což ještě umocňuje její závojovitý vzhled.

Bride's Veil Falls skye

Voda pochází z jezera Loch Leathan a stéká do údolí Sound of Raasay pod ním.

Kousek od vodopádů se nachází malé bezplatné parkoviště, odkud už budete mít vodopády na dohled. Za pár minut dojdete k Bride’s Veil Falls.

Čtěte: Nejkrásnější místa v Irsku

10. Lealt Falls a Lealt Gorge

Vodopády Lealt Falls patří mezi další zajímavá místa, co navštívit na ostrově Skye. Navíc jsou snadno dostupné.

Kaskádovité vodopády se nachází na řece Lealt, která protéká soutěskou Lealt Gorge a nakonec vytéká do moře. Je tu vyhlídková plošina, odkud se můžete kochat vodopády a výhledem na pobřeží.

Lealt Falls Skye

Kousek od vodopádů jsou k vidění taky pozůstatky diatomitového dolu. Diatomit, který se skládá ze zkamenělých zbytků drobných mořských organismů známých jako diatomy, se tady kdysi těžil a používal v různých průmyslových aplikacích. Z toho důvodu tu uvidíte taky zničené budovy a rezavějící stroje, které jsou pozůstatkem tohoto průmyslu.

Jak se dostat k Lealt Falls

Na začátku stezky se nachází bezplatné parkoviště, odkud vede vyšlapaná cesta. Po cestě je taky truck s občerstvením. Trasa kolem soutěsky směrem k pobřeží je krátká a nenáročná, pokud není bahnitá.

TIP: Rezervujte auto s dostatečným předstihem, abyste si zajistili nejlepší cenu a výběr. Půjčovny aut se nachází na každém letišti, stejně tak po celém Skotsku. Během rezervace si ověřte, zda je součástí taky plné pojištění, ať se vyhnete nemilému překvapení na místě.

11. An Corran Beach

Pláž An Corran, známá taky jako pláž Staffin, se nachází na poloostrově Trotternish na severovýchodním pobřeží ostrova Skye ve Skotsku. Pláž je známá svým krásným pobřežím a fascinujícími geologickými prvky. Právě tady se totiž nachází dinosauří stopy, u nichž se předpokládá, že patří druhu dinosaura podobnému megalosaurovi. Tyto stopy, jejichž stáří se odhaduje na 165 milionů let, jsou k vidění při odlivu.

An Corran Beach skye

Samotnou pláž tvoří písek a oblázky a je obklopená útesy. Je odtud nádherný výhled na moře a podél pobřeží. Můžete se procházet a pozorovat divoká zvířata, včetně mořských ptáků a tuleňů.

Bezplatné parkoviště se nachází přímo u pláže.

12. Duntulm Castle

Duntulm Castle je zřícenina hradu na severním pobřeží. Stojí na vrcholu skalnatého ostrohu s výhledem na vody Vnějších Hebrid. Nachází se poblíž vesnice Duntulm v oblasti Trotternish.

Hrad pochází z doby železné, ale stavba, která se zachovala dodnes, byla pravděpodobně postavená ve 14. a 15. století. Dodnes se dochovalo pouze několik zdí a do hradu je vstup zakázán (zákaz ale většina lidí nerespektuje).

Přesto stojí místo za návštěvu, protože okolí je nádherné.

Zaparkovat můžete podél silnice, odkud dojdete za pár minut ke zřícenině.

13. Fairy Glen

Fairy Glen je jedinečná a okouzlující krajina, která se nachází nedaleko města Uig. Patří mezi nejkrásnější místa, co navštívit na ostrově Skye ve Skotsku.

Fairy Glen Skye

Fairy Glen nemá tak dramatické vrcholky ani mořské útesy jako jiné části ostrova Skye, ale má své osobité kouzlo. Krajina se vyznačuje řadou travnatých kuželovitých kopců, malých jezírek a spirálovitých terénních útvarů. Oblast vypadá jako vytržená z pohádky, odtud pravděpodobně pochází i její název.

Jeden z vyšších skalnatých výběžků v oblasti Fairy Glen bývá často označován jako Castle Ewen. Můžete na něj vystoupat a užít si panoramatický výhled na okolní krajinu.

Fairy Glen Skye

Jak se dostat k Fairy Glen

Na začátku Fairy Glen se nachází placené parkoviště za 2 £ na 2 hodiny. Oblast Fairy Glen není rozlehlá a 2 hodiny vám budou k prohlídce stačit.

TIP: Rezervujte si ubytování na ostrově Skye s dostatečným předstihem – to nejlepší ubytování bývá dopředu rychle rezervované.

14. Coral Beach

Coral Beach na severozápadě ostrova Skye je známá svým bílým pískem, který z dálky vypadá jako korál. Odtud taky vznikl její název.

“Korál” ve skutečnosti není pravý korál. Místo toho se skládá z kousků vyschlých a sluncem vybělených řas známých jako maerl nebo korál. Díky tomu má pláž jedinečný vzhled a barvu, která kontrastuje s typickým tmavým a skalnatým pobřežím, které se nachází na jiných místech ostrova Skye.

Coral Beach ostrov Skye

Jak se dostat na Coral Beach

Parkoviště pro pláž Coral se nachází v obci Claigan. Procházka na pláž z parkoviště je dlouhá asi 2 km. Je nenáročná a trvá kolem 25 minut. Cesta je dobře značená, ale po dešti může být bažinatá.

15. Portree

Portree je největší město na ostrově Skye, které se nachází na východním pobřeží ostrova. Je známé svým malebným přístavem s barevnými domy, který lemují vysoké útesy.

Portree Skye / co navštívit a vidět na ostrově Skye

Z Portree vede několik krásných procházek, včetně pobřežní procházky Scorrybreac Circuit, která nabízí nádherný výhled na útesy a přístav. Nebo se vydejte na druhou stranu od přístavu k oblíbené vyhlídce The Lump, odkud je nejlepší výhled na Portree.

Kde se ubytovat na ostrově Skye

Ostrov Skye – Broadford Youth Hostel

Jednoduché, praktické ubytování v samostatných pokojích (včetně rodinných) nebo společných pokojích za nízkou cenu.

Ostrov Skye – Sligachan Hotel

Fantastický, stylový hotel uprostřed přírody s nádherným výhledem, parkováním zdarma a restaurací s barem

Kdy navštívit ostrov Skye

Jaro (březen až květen): Jaro na ostrově Skye může být skvělým obdobím pro návštěvu. Začíná se oteplovat, v průměru na 8-12 °C, a krajina začíná kvést. Počet turistů je stále relativně nízký, zejména na začátku sezóny.

Léto (červen až srpen): V tomto období vrcholí turistická sezóna na Skye, teploty jsou mírnější, pohybují se mezi 12-18 °C a dny jsou nejdelší v roce, takže je dostatek času na prohlídku. Na nejnavštěvovanějších místech se připravte na davy lidí.

Podzim (září až listopad): Podzim je další dobrou volbou, protože je zde méně turistů a krajina se mění v podzimní barvy. Teploty se ochladí na přibližně 8-14 °C a častěji prší.

Zima (prosinec až únor): Zima přináší nižší teploty, které často klesají pod bod mrazu, a kratší dny. Častý je sníh, zejména ve vyšších oblastech.

Počasí na ostrově Skye se může rychle měnit a není neobvyklé zažít “čtyři roční období během jednoho dne”. Nám takto v červenci dokonce sněžilo.

Zabalte si dostatek vrstev a nepromokavé oblečení. Tady se bude určitě hodit.

Co navštívit a vidět na ostrově Skye a ve Skotsku – mapa

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete mapu ostrova Skye s tipy na nejkrásnější místa a zajímavosti, co navštívit. Kliknutím do levé horní části mapy uvidíte samostatné vrstvy s vyznačenými místy. Můžete skrýt a zobrazit různé vrstvy nebo kliknutím na ikony na mapě zobrazit názvy míst, která zmiňujeme v průvodci o Skye, Skotsko. Pokud si chcete mapu uložit, označte jí hvězdičkou. Pro větší verzi klikněte na ikonu v pravém horním rohu.

Nejčastější dotazy: Skye ve Skotsku

Kde se nachází ostrov Skye?

Ostrov Skye se nachází na severozápadním pobřeží Skotska a je největším ostrovem Vnitřních Hebrid.

Jak se na ostrov Skye dostanu?

Na ostrov Skye se můžete dostat po silničním mostě z pevniny, trajektem z Mallaigu do Armadale nebo malým trajektem z Glenelgu do Kylerhea. Nejbližší letiště jsou v Inverness, Glasgow a Edinburghu.

Kdy je nejlepší navštívit ostrov Skye?

Nejlepší dobou pro návštěvu ostrova Skye je obvykle konec jara až začátek podzimu (květen až září), kdy je počasí mírnější (za nás ale v červenci sněžilo, takže to nelze brát doslova). Každé roční období však nabízí své jedinečné kouzlo.

Jaké zajímavosti navštívit na ostrově Skye?

Skye je proslulý svou nádhernou krajinou včetně Old Man of Storr, Quiraing, Fairy Pools a Neist Point. Má také půvabná města jako Portree, historické památky jako hrad Dunvegan a jedinečné geologické útvary, jako jsou stopy dinosaurů na pláži An Corran.

Mohu z ostrova Skye vidět polární záři?

Ano, polární záři můžete z ostrova Skye pozorovat především během zimních měsíců, pokud nastanou následující podmínky – tmavá, jasná obloha a zvýšená sluneční aktivita.

Je nutné si ubytování rezervovat předem?

Ano, ubytování je lepší rezervovat předem, zejména během hlavní turistické sezóny (květen až září), protože místa se mohou rychle zaplnit.

Jakou zvěř mohu na ostrově Skye vidět?

Na ostrově Skye žije celá řada divokých zvířat, včetně jelenů, vyder, tuleňů a mnoha druhů ptáků. V okolních vodách můžete spatřit také velryby, delfíny a žraloky.

Jaké jsou na Skye zásady “Leave No Trace”?

Zásady “Leave No Trace” na Skye nabádají návštěvníky, aby respektovali a pečovali o životní prostředí – neodhazovat odpadky, držet se stanovených cest, nerušit divokou zvěř a respektovat ostatní návštěvníky.

Jaké počasí mohu na ostrově Skye očekávat?

Skye má přímořské podnebí, což znamená, že může být proměnlivé. Není neobvyklé, že během jednoho dne zažijete všechna čtyři roční období. Často prší, ale je zde i spousta jasných a slunečných dnů. S sebou si určitě nezapomeňte nepromokavou bundu a turistické nepromokavé boty.

ostrov skye skotsko / zajímavá místa na ostrově Skye

Toto byly naše tipy na nejkrásnější místa, co navštívit a vidět na ostrově Skye ve Skotsku. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentářích níže. Šťastnou cestu!

Více informací o Velké Británii

SKOTSKO: Zde je seznam nejkrásnějších míst Skotska. Podívejte se na 25 tipů, co navštívit v Edinburghu (+ další užitečné informace a tipy pro vaší cestu).

Plánujete cestu do Skotska bez cestovky? Připravili jsme kompletního průvodce pro návštěvu Skotska na vlastní pěst. Při plánování výletu vám pomůže vzorový itinerář pro roadtrip po Skotsku.

ANGLIE: V seznamu nejkrásnějších míst Anglie najdete tipy, co navštívit a zažít v Anglii.

LONDÝN: Čtěte více o tom, co navštívit v Londýně. Abychom vám pomohli naplánovat vaší cestu, vytvořili jsme 3 denní itinerář Londýna. V samostatném článku sdílíme tipy, co dělat v Londýně s dětmi.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *