Rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu, Krušné hory (jak se dostat, parkování a mapa trasy)

rozhledna Pajndl Tisovský vrch

Rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu je naše oblíbená rozhledna v Krušných horách. V tomto článku si povíme praktické informace pro její návštěvu a jak se dostat na rozhlednu Pajndl.

Rozhledna Pajndl

Krušné hory jsou známé svými hlubokými a čistými lesy. Ty často pokrývají i vrcholky hor a o výhledy je tu větší nouze, než je tomu například v Krkonoších.

Když už se ale výhledy zpoza lesů vyloupnou, rozhodně stojí za to.

Jedním z těchto míst je i rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu.

Rozhledna se nachází ve výšce 977 m v na Tisovském vrchu mezi Tisovou, Nejdkem a Novými Hamry. Patří tak k nejvýše položeným rozhlednám v Krušných horách.

rozhledna Pajndl
Výhled z rozhledny Pajndl

Jak se dostat na rozhlednu Pajndl

Na vrchol rozhledny Pajndl vede několik tras. Teď si je postupně představíme. My jsme tu byli několikrát a fotografie níže jsou sesbírané z několika našich výšlapů v létě a v zimě.

Trasa na rozhlednu Pajndl z Tisové

  • Délka: 2 km
  • Čas: 55 min
  • Převýšení: 215 m

Trasa na rozhlednu Pajndl je nejkratší. Zároveň je ale taky nejstrmější.

Auto zaparkujete těsně za Tisovou. Parkoviště jako takové nehledejte – je tu po levé straně menší plácek pro 2-3 auta.

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu trasy k rozhledně Pajndl z Tisové. Pokud kliknete na kterýkoliv bod na mapě nebo na Zobrazit na Mapy.cz, zobrazí se vám mapa v novém okně. Tady uvidíte podrobný popis trasy včetně převýšení. Kliknutím na hvězdičku v pravé části si můžete mapu uložit. Poté se vám uloží mezi Seznam mapy a můžete si jí kdykoliv načíst v mobilu nebo počítači.

Dáte se po modré turistické značce doprava do kopečka. Míjíte pár rodinných domů, přecházíte koleje, po pravé straně se pasou kozy, zase pár domů, a jste na lesní cestě u rozcestníku Nad Tisovou.

Tady volíte žlutou turistickou trasu po pravé straně, které se držíte až k rozhledně Pajndl. Část žluté trasy vede příjemnou Sejfskou cestou.

Z té se pak žlutá odkloní kolmo doleva do kopce. Začíná méně příjemná část. Až kopec vyběhnete, Pajndl se rozprostře přímo na kopci po vaší pravé straně.

Cesta na rozhlednu Pajndl /Tisovský vrch
Trasa z Tisové po žluté turistické značce

Trasa na rozhlednu Pajndl z Nových Hamrů

  • Délka: 3,5 km
  • Čas: 1h25 min
  • Převýšení: 267 m

Auto zaparkujete u vlakového nádraží Nové Hamry a vydáte se doprava po žluté turistické značce, která kopíruje Sejfskou cestu.

Z Nových Hamrů na rozhlednu Pajndl

Přejdete koleje a jdete pozvolně stoupající lesní cestou. Od rozcestníku Nad Tisovou je pak tato trasa stejná jako předchozí.

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu trasy k rozhledně Pajndl z Nových Hamrů. Pokud kliknete na kterýkoliv bod na mapě nebo na Zobrazit na Mapy.cz, zobrazí se vám mapa v novém okně. Tady uvidíte podrobný popis trasy včetně převýšení. Kliknutím na hvězdičku v pravé části si můžete mapu uložit. Poté se vám uloží mezi Seznam mapy a můžete si jí kdykoliv načíst v mobilu nebo počítači.

Trasa na rozhlednu Pajndl z Nejdku

  • Délka: 4,3 km
  • Čas: 1h25 min
  • Převýšení: ↑146 m ↓83 m

Nejpohodovější trasa na Tisovský vrch vede cyklostezkou č. 2000, která začíná na rozcestníku Chaloupky kousek od nádraží Nejdek-Oldřichov.

JAK POUŽÍVAT TUTO MAPU: Výše najdete podrobnou mapu trasy k rozhledně Pajndl z Nejdku. Pokud kliknete na kterýkoliv bod na mapě nebo na Zobrazit na Mapy.cz, zobrazí se vám mapa v novém okně. Tady uvidíte podrobný popis trasy včetně převýšení. Kliknutím na hvězdičku v pravé části si můžete mapu uložit. Poté se vám uloží mezi Seznam mapy a můžete si jí kdykoliv načíst v mobilu nebo počítači.

Tady zaparkujete auto u lesa a přes silnici vyrazíte po modré. Ta se po chvíli odklání doprava. Pokračujete dál po cyklostezce (Sejfská cesta), dokud nedojdete k rozcestníku Pod Tisovským vrchem.

Ze Sejfské cesty se tady odkloníte po žluté doprava. Ta vás dovede až k rozhledně Pajndl.

Tato trasa je vhodná i pro kočárky.

Vstupné a otevírací doba rozhledny Pajndl

Rozhledna je otevřená celoročně zdarma. Někdy je potřeba na dveře víc zatlačit, tak se nebojte do toho opřít.

Rozhledna Pajndl / Tisovský vrch

Více informací o Krušných horách

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *