Naše zkušenost a upřímná recenze na EasyLingo (2024)

Easylingo recenze a zkušenost

Před několika lety jsem hledala možnost, jak se zlepšit v angličtině. Nejen kvůli cestování. U knížek jsem usínala, k učení se horko těžko dokopala…potřebovala jsem něco, co mě donutí každý den k angličtině na chvíli usednout. Jazykový kurz se jevil jako nejlepší možnost. Ze široké nabídky se mi nejvíc zalíbil jazykový kurz EasyLingo, který si v dnešní recenzi podrobněji představíme.

Předáme osobní zkušenost a nakoukneme pod pokličku, jak vlastně kurz funguje. Cílem této recenze EasyLingo je, abyste si mohli udělat představu, zda je jazykový kurz EasyLingo vhodný i pro vás.

Poznámka: Tento článek není sponzorovaný. Jazykový kurz EasyLingo si hradíme sami a v plné výši dle platného ceníku.

Proč jsem zvolila EasyLingo?

Já a angličtina, to je nekonečný příběh. Pokud jí chvíli nepoužívám, hodně rychle zapomínám.

V jednom z článků jsem jí připodobnila k výstupu na Sněžku – dostanu se tam, ale stojí to hodně námahy.

Z toho důvodu se snažím angličtinou neustále obklopovat. Poslouchám anglická videa, čtu v angličtině, ale přesto jsem měla z minulých let velké mezery.

Anglicky jsem se učila na základní škole, poté jí na pár let na gymplu vyměnila za francouzštinu (a všechno z angličtiny zapomněla) a později jsem se jí učila souběžně s francouzštinou. Na univerzitě jsem si zvolila obchodní francouzštinu s tím, že angličtinu dopiluju sama.

No, asi je vám jasné, jak to dopadlo.

V práci jsem používala pouze lehkou obchodní angličtinu, na cestách zase jiné výrazy a vznikl z toho pořádný mišmaš. Potřebovala jsem oprášit starou gramatiku (minulý a předminulý čas je moje noční můra) a více si osvojit některé běžné fráze, abych mohla navázat a pokračovat dál.

Kurzy v EasyLingo

Řada jazykových kurzů funguje na principu, kdy si zakupujete jednu jazykovou úroveň – například angličtinu pro začátečníky A1-, angličtinu pro začátečníku A1+, angličtinu pro mírně pokročilé B2- apod. Na tomto principu staví taky Online jazyky.

Studijní prostředí v EasyLingo

EasyLingo nebo Online jazyky

Rozhodovala jsem se mezi EasyLingo a Online jazyky. Nakonec jsem se přiklonila k EasyLingo z toho důvodu, že mohu mezi lekcemi jednoduše přeskakovat.

Zaplatíte si měsíční předplatné a získáte přístup k 50 kurzům včetně angličtiny pro děti a jazykových kurzů v dalších jazycích (němčina, francouzština, španělština, ruština, italština). Vše za jednu cenu.

Jak funguje EasyLingo?

EasyLingo funguje na bázi předplatného. Za předplatné pak získáte přístup ke všem kurzům (podle vybraného tarifu). To má výhodu například u věčných studentů, jako jsem já, kteří si potřebují zaplnit mezery z různých úrovní.

Díky předplatnému můžu libovolně přeskakovat mezi lekcemi. Doučila jsem se mezery z úrovní A1 a A2 a navázala pokročilou úrovní.

Můžete přeskakovat taky v rámci jednotlivých modulů. Pokud například víte, že danou gramatiku ovládáte dobře, přeskočíte na další část.

Doplňování dle poslechu

Před pár týdny jsem si otevřela Angličtinu na cesty, která se zaměřuje na praktické fráze při cestování rozdělené do jednotlivých sekcí – například příchod do hotelu, let letadlem, objednání jídla v restauraci, plavba zaoceánskou lodí apod. Na zaoceánskou plavbu se nechystám, takže tu jsem přeskočila a pokračovala dál v tom, co mě zajímalo.

Nový kurz si zvolíte po levé straně v nabídce. Tady zároveň uvidíte, jaké kurzy právě studujete.

V předplatném spatřuji další výhodu. Když víte, že vás například čeká náročný měsíc, předplatné pozastavíte a vrátíte se k němu v budoucnu. Vaše výsledky zůstanou a vy pak můžete navázat, kde jste skončili. Já jsem měla například přerušeno na 2 měsíce kvůli operaci a teď jsem si opět EasyLingo předplatila.

Doplňování dle poslechu

Funguje EasyLingo na počítači nebo v aplikaci?

Dobrá zpráva – EasyLingo funguje na počítači i v aplikaci, takže si můžete zvolit možnost, která vám vyhovuje.

Jakmile se zaregistrujete a zaplatíte předplatné, program se vám do pár minut zpřístupní. Na počítači můžete začít studovat hned, na mobilu si stáhnete aplikaci EasyLingo (najdete v Apple Store i Google Play).

Jak probíhá studium s EasyLingo?

Pro osvojení každého jazyka je potřeba splnit 4 základní pilíře:

✅ PSANÍ – Psaním si procvičujete slovní zásobu a automatizujete nejčastěji používaná výrazy a fráze.

✅ ČTENÍ – Čtením si rozšiřujete slovní zásobu, protože to, co neznáte, pochopíte z kontextu. Zároveň si upevňujete dosavadní znalosti.

✅ MLUVENÍ – Takhle část je bolest pro mnoho z nás. Mluvením dosáhnete toho nejdůležitějšího: Zvyknete si mluvit v angličtině.

✅ POSLECH – Anglický poslech vám pomůže zlepšit slovní zásobu a osvojit si fráze takovým způsobem, že nad nimi příště ani nebudete přemýšlet a rovnou vám v hlavě vyskočí jejich překlad.

Každý z těchto dílků je důležitý k tomu, abyste je spojili a vytvořili kompletní puzzle, které do sebe dokonale zapadnou.

V EasyLingo to ví, takže během kurzu budete procvičovat všechny 4 pilíře.

EasyLingo recenze a zkušenost
Poslech a výslovnost nových frází

Princip učení

Na začátku každého bloku si poslechnete nová slovíčka a sami si je zkusíte vyslovit (pokud nemáte mikrofon, nevadí – zkusíte je vyslovit alespoň pro sebe). Kolikrát chcete si je můžete poslechnout nebo vyslovit.

Poté si budete slovíčka v rámci lekce procvičovat v nejrůznějších úlohách, které se mění, aby učení nebylo nudné. I tady platí, že opakování je matka moudrosti.

Procvičování probíhá pomocí doplňovacích cvičení, poslechů nebo psaní.

Na stejném principu funguje taky osvojování gramatiky nebo poslech. Rozhovory můžete poslouchat, jak často chcete. Zpomalit si je nebo naopak zrychlit.

Doplňování

V učení vás taky motivují krátká videa, ve kterých vás povzbuzuje například Pavel Liška. Je to příjemné osvěžení.

Můžete si taky vyhledat své přátelé a povzbuzovat se navzájem.

Na konci každé části dostanete od EasyLingo návrhy, co je potřeba zopakovat. Je pak ale už jen na vás, zda si budete chtít látku zopakovat nebo ne (popř. to nechat na další den). I k probrané látce se můžete zpětně vracet tak, jak potřebujete.

Jak dlouho se denně s EasyLingo učit?

Podle průzkumů stačí 20 minut denně k tomu, abyste se v následujících měsících posunuli o celou úroveň. Pokud se budete angličtinou obklopovat i v běžném životě, posunete se ještě rychleji.

Jakmile 20 minut uběhne, program vás automaticky upozorní. Je jen na vás, zda budete pokračovat ve studiu dál. Nebo si můžete nastavit vlastní časový limit.

Doporučila bych EasyLingo pro studium angličtiny?

Za mě osobně je EasyLingo skvělá aplikace. Učení je zábavné, interaktivní a snadné. Každý den se mi připomene, abych nezapomněla splnit svých 20 minut.

Učím se u počítače, vždy večer, když děti ulehnou. Tahle metoda se mi osvědčila nejvíc už při studiu na univerzitě. Večer toho mám po celém dni dost, jako každý z nás, ale překvapivě si pamatuju ráno nejvíc.

Je klid, nerozptyluje mě nic jiného a učení mi tak rychleji “odcejpá”. Různorodé úkoly mi pomáhají udržet pozornost.

Doplňování dle poslechu

Vyhovuje mi taky časový limit. I když se může zdát krátký, pro mě osobně je tak akorát, abych se na angličtinu a plnění úkolů plně soustředila. Po 20 minutách už moje pozornost trochu upadá. Navíc 20 minut najde většina lidí snadněji než například hodinu v jazykové škole (a to nepočítám čas strávený na cestě).

Za sebe doporučuji vyhradit si každý den a na chvíli k angličtině usednout. Z mé zkušenosti je to o mnohem lepší než například 2 hodiny dvakrát týdně. Angličtinou jste obklopení každý den a jazyk se vám díky tomu rychleji vryje pod kůži.

K učení se taky dokopu o to snáž, že je kurz placený. Vynaložené peníze mě pak donutí k angličtině pravidelně usednout. Psychologie tu funguje dokonale :).

A upřímně, ta kvalita u věcí zdarma nebývá valná. Zvlášť, když člověk zainvestuje do placené verze a porovná je mezi sebou.

Osvojování nových slovíček

Jaké jsou výhody EasyLingo?

Za jedno předplatné můžete studovat celá rodina. Asi v málokteré domácnosti máte angličtinu (nebo jiný jazyk) na stejné úrovni. Moje angličtina je pokročilá, Péťa se učil německy, takže jeho znalost angličtiny je spíš základní. V jiných jazykových kurzech bychom tak museli kupovat každý jinou úroveň.

S EasyLingo získáte přístup ke všem kurzům angličtiny, takže každý můžete studovat to, co potřebuje. Využijete to taky pro děti, protože součástí EasyLingo je angličtina pro děti.

K procvičování slovíček a výslovnosti se můžete kdykoliv vrátit. Jedete svým vlastním tempem, nikdo vás nehoní.

Pokud vám není něco jasné, pošlete dotaz jazykovému asistentovi. Odpověď poté obdržíte do emailu.

Jazykové kurzy jsou zpracované s ohledem na mezinárodní jazykové zkoušky. Pokud potřebujete mezinárodní certifikaci, EasyLingo vás na ní umí připravit. Proberete vše, co k mezinárodním zkouškám potřebujete.

Další výhodou je intuitivní rozhraní. Žádné kudrlinky a odbočky. Po levé straně uvidíte nabídku, vyberete si kurz a rovnou studujete to, co chcete.

Není jazykový kurz EasyLingo to pravé ořechové pro vás? Do 14 dnů vám bez udání důvodu vrátí peníze. Stačí poslat email.

easylingo recenze a zkušenost
Porozumění textu

Jaké je předplatné a cena za jazykový kurz EasyLingo?

Na výběr máte 2 základní tarify předplatného – základní předplatné a předplatné PRO. Troufám si říct, že většině lidí bude stačit základní předplatné. Stejně jako nám.

Se základním předplatným získáte přístup k 50 kurzům z angličtiny, němčiny, španělštiny, francouzštiny, italštiny a ruštiny. Součástí je taky angličtina na cesty a angličtina pro děti.

Zvlášť angličtinu na cesty mohu doporučit – najdete v ní všechny běžné situace, která vás při cestování potkají.

Pokud potřebujete odbornou angličtinu pro finance, obchod nebo například právo, podívejte se na předplatné PRO.

PředplatnéMěsíční předplatnéPůlroční předplatnéRoční předplatné
Základní předplatné399 Kč měsíčně259 Kč měsíčně229 Kč měsíčně
Předplatné PRO499 Kč měsíčně339 Kč měsíčně289 Kč měsíčně

Ceny za předplatné se pak liší podle toho, zda platíte měsíčně, půlročně nebo ročně. Už při půlroční platbě získáte krásnou slevu, při ročním placení pak platíte téměř o polovinu míň.

My nyní platíme v půlročním intervalu, ale záleží na vás, jaká platba vám vyhovuje nejvíce.

Přečtete si novou látku a poté si jí pomocí dalších úloh osvojíte.

Srovnání EasyLingo s Online jazyky

Pokud vám nevyhovuje platba formou předplatného, podívejte se na jazykový kurz Online jazyky. Forma kurzu je totožná s EasyLingo. Učení je zábavné, interaktivní a především efektivní.

U kurzu Online jazyky si kupujete celý jeden kurz, tj. například angličtinu pro mírně pokročilé B+ nebo mou oblíbenou angličtinu na cesty. Zaplatíte jednu částku a získáte neomezený přístup ke kurzu.

U EasyLingo zaplatíte předplatné a s ním získáte kompletní přístup k 50 kurzům.

Odzkoušené tipy, jak se doma naučit anglicky

Už samotný kurz EasyLingo stačí k tomu, abyste se naučili anglicky. Pokud se chcete naučit ještě rychleji, níže najdete pár mých tipů. Ty vám navíc pomohou při odbourávání strachu z mluvení a poslechu. Ano, známe to všichni.

✅ Mluvte. Mluvte tak často, jak si vzpomenete. Například při uklízení, když jste na procházce v lese, jedete v autě…meze se nekladou. Jen bych asi vynechala mluvení na veřejnosti :).

Říkejte, co děláte, co vidíte, jak se cítíte.

Nebo mluvte s přítelem, kamarádkou, kýmkoliv, kdo ve vašem okolí mluví nebo chce mluvit anglicky.

Díky tomu si zvyknete mluvit, fráze vám budou rychleji naskakovat a nebudete mít v hlavě prázdno, jakmile na vás někdo promluví v angličtině.

Angličtina se pro vás bude stávat přirozenější a vy se budete cítit jistější v kramflecích.

A možná nebudete mluvit dokonale, ale zvyknete si mluvit a to je často důležitější než dokonalá angličtina.

✅ Čtěte v angličtině. Znáte knihy Penguin Readers? Jedná se o knihy, které jsou rozdělené podle stupně obtížnosti. Pokud s angličtinou začínáte, můžete si zvolit obtížnost 1, která je napsaná v nejlehčí angličtině. Čím je úroveň vyšší, tím pokročilejší v angličtině musíte být. I když nebudete některá slova znát, z kontextu si je odvodíte.

Na výběr jsou nejrůznější tituly od Malého prince po autobiografii Elona Muska.

Penquin Readers

Máte děti? A čtete jim pohádky? Pak bych tu měla tip. Knihy od Penguin Readers jsou v nabídce taky pro děti. Můžete si koupit pohádku v angličtině a při čtení jí dětem překládat.

✅ Pište v angličtině. Pokud si například píšete denní souhrn, napište ho v angličtině. Nebo klidně nákupní seznam. Cokoliv.

✅ Pusťte si Přátelé. Mluví jednoduchou angličtinou a vy si tak snadněji naposloucháte mluvené slovo.

✅ A to bych nebyla já, abych si neodpustila poslední tip: Cestujte! Nic jiného vás tak nenaučí mluvit, než když se hodíte přímo do vody.

Ano, budete se zakoktávat a cítit se neschopně, ale opravdu nejste jediní.

Rozšiřování komfortní zóny není nikdy příjemné, ale ten pocit poté…ten je k nezaplacení!

Toto byla naše zkušenost a recenze pro jazykový kurz EasyLingo. Máte dotaz? Rádi ho zodpovíme v komentáři níže.

Shrnutí: Naše zkušenost a recenze pro EasyLingo

Co je EasyLingo?

EasyLingo je revoluční platforma pro výuku jazyků navržená tak, aby osvojování nových jazyků bylo příjemné a efektivní. Pomocí pokročilých algoritmů, interaktivních cvičení a scénářů z reálného světa se EasyLingo snaží uživatele vtáhnout do vybraného jazyka a urychlit tak jeho učení.

Jaké jazyky se mohu s EasyLingo učit?

EasyLingo v současné době podporuje 6 jazyků – angličtina, němčina, francouzština, španělština, italština a ruština. Nechybí ani angličtina na cesty, odborná angličtina a angličtina pro děti.

Je EasyLingo k dispozici na mobilech?

Rozhodně! EasyLingo má mobilní aplikace pro platformy Android i iOS, které vám umožní učit se na cestách. Mobilní aplikace se plynule synchronizují s webovou platformou, takže můžete přepínat mezi zařízeními, aniž byste ztratili svůj pokrok.

Jaké jsou vaše zkušenosti s EasyLingo?

Naše zkušenosti jsou pozitivní – v opačném případě bychom si EasyLingo nepředpláceli na několik měsíců dopředu :). Učení je efektivní, protože procvičujete zároveň psaní, porozumění a výslovnost. Úkoly se mění a drží vaší pozornost tam, kde je potřeba. Systém navíc dokáže sám vyhodnotit, kde máte největší slabiny a doporučí vám, co by bylo dobré znova procvičit.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *