Jaké jsou nejlepší tipy na dárky nejen pro cestovatele? Vánoce 2019

Vánoce se kvapem blíží a možná už vás zachvátila dárková horečka. Co nadělit tenhle rok pod strom a čím udělat největší radost? Tyhle tipy na dárky potěší manžela, partnerku, rodiče…všechny, co mají alespoň trochu cestovatelskou a dobrodružnou duši.

Tipy na dárky: daruj zážitek na celý život

Zážitek…to je něco, co si s Péťou nadělujeme už víc jak 9 let.

Zážitek vám nikdo nevezme. Věci se zničí, znevšední, opotřebují. Zážitky zůstanou a navíc vám přinesou 3 vlny radosti (aspoň nám ano :D):

  1. fáze těšení se, když si zážitek nadělíte nebo ho nadělíte někomu jiného a ten se těší na to, co ho čeká.
  2. fáze prožívání, kdy nastane den D. Den, kdy stojíte na letišti vstříc novým dobrodružstvím, den, kdy nasedáte do auta s vyhlídkou parádního roadtripu, den, kdy se stanete pilotem motorového regala nebo den, kdy se offroadem podíváte na místa, o kterých jste v ČR neměli ani tušení…darovat zážitek přináší nepřeberné kvantum možností, jak udělat druhému radost.
  3. fáze vzpomínání na to, jaká paráda to byla, jak vám krví najela taková vlna adrenalinu, že vám to málem způsobilo srdeční arytmii nebo jak dobrá byla ta zmrzlina na rohu u Fontány di Trevi.

Tohle jsou přesně ty důvody, proč si rádi nadělujeme zážitky a proč ještě radši nadělujeme zážitky dál. Pořád je to něco, čím v dnešní době vyrazíte druhému dech, protože tradicí je u nás dávat materiální věci. Není nic jednoduššího, než vběhnout do obchoďáku a narychlo něco vybrat.

To nemyslím špatně a neházím všechny do jednoho pytle, ale vidím to kolem sebe každé Vánoce, narozeniny, oslavy.

To si radši nedáme nic. Raději bez špetky soli než originality a nápadu.

Dárky jsou o radosti a překvapení. A měly by být ušité na míru dané osobě.

Vidět polární záři by byl třeba pro mě zážitek na celý život :).

tipy na dárky

Takhle to máme my a často si třeba nedáme s rodinou nic, ale jen si užijeme společné chvíle (to samozřejmě neplatí pro děti, které by asi nepochopily, že se Ježíšek rozhodl nenadělit nic z důvodu ztráty nápaditosti :D).

A jaké jsou mé tipy na zážitky?

Kupte letenky a pošlete obdarovaného vstříc poznání (nebo vyrazte s ním)

A vůbec to nemusí být na druhou stranu zeměkoule. Třeba jen hodinu, dvě z Prahy.

Levné letenky se dají sehnat za cenu kosmetického balíčku, takže to určitě není dar, který by vaše konto položil na lopatky. Na lopatky naopak položí obdarovaného.

Uznávám, že jste tady trochu omezení flexibilitou. Musíte znát přibližný kalendář dotyčného/dotyčné. Ale pokud se jedná o někoho blízkého, nebude to problém. Nebo zarezervujte termín až za delší dobu, aby měl obdarovaný čas se uvolnit předem v práci.

Záleží už jen na vás, zda pojedete jako doprovod a zařídíte vše potřebné, aby si druhý užil cestu naprosto bez starostí, nebo třeba nadělíte prodloužený víkend rodičům.

Moje mamka v životě nikam neletěla letadlem. A k tomu miluje atmosféru nových míst. Když jsem loni přemýšlela, jaký by byl ideální dárek pro ní, dlouho jsem se rozmýšlet nemusela.

Letenky do Bergama (letiště pro Milano), kam jsme se vydaly v lednu na prodloužený víkend.

My jsme teda neputovaly jako většina turistů do Milana, ale zůstaly jsme v Bergamu, které je naprosto kouzelné a udělaly si cestu i k čím dál oblíbenějšímu jezeru Lago di Como.

A kde hledat letenky za hubičku? Přečtěte si, jak levně cestovat po Evropě, kde najdete i tipy, jak nedat za dopravu majlant.

Darujte dárkový poukaz s jízdou do míst, jaká byste u nás nečekali

Co takhle nadělit jízdu offroadem po sopečné krajině a stepích Českého středohoří? Nebo darovat zážitek v podobě těžby v uhelném dolu za plného provozu? Jít po stopách 2. světové války, rýžovat české granáty, dostat se na běžně nepřístupná místa s poutavým výkladem?

Offroadsafari je unikátní projekt, který nabízí výlety nabité poznáním a zážitky. Navíc je to i fajn dárek pod strom, protože je dárkový poukaz platný na celý příští rok, takže nemůže mezi tipy na dárky chybět.

tipy na dárky

Dopřejte emoce a dobrodružství

Tohle bude asi spíš pro muže. Dárek, který vyvolá silné emoce, při němž zažije dobrodružství a získá nezapomenutelné vzpomínky. Z čeho můžete vybírat?

  • Vyzkoušet si ponor s plnou potápěčskou výbavou
  • Skočit tandem paragliding
  • Letět akrobatickým letadlem
  • Trénovat s boxerským šampionem
  • Projet se v Lamborghini

To je jen taková jednohubka. Darovat můžete z nejrůznějších kurzů, adrenalinových zážitků ve vzduchu, ve vodě nebo například autem, zážitky spojené s pivem…mrkněte na kompletní nabídku.

Dárkový poukaz je platný po celý rok, takže záleží jen na obdarovaném, kdy ho využije.

Tipy na dárky: daruj, co se hodí a přesto potěší

Od zážitků se přesuneme k hmotným dárkům. Protože i ty dokážou udělat radost. Zvlášť, když to jsou věci, které se dotyčnému líbí, ale nejsou tak nezbytně nutné, aby za ně utrácel.

Elektronika na cesty

Solární powerbanka, paměťová karta, rychlonabíjení, nabíječka do auta nebo třeba cestovní adaptéry. Věci, které se na cestách vždy hodí.

A pokud dotyčný na svých cestách fotí, je to skoro nutnost mít pořádnou zásobu :).

Nabíječka do auta se vždycky hodí, takže vedle nešlápnete.

Cestovatelský deník

Psát si zážitky z cest je určitě fajn. Třeba jen sesumírovat pár postřehů z daného dne. A po letech se k tomu vrátit.

My nemáme cestovatelský zápisník, ale píšu malému deník od jeho narození. Ne každý den. Jednou za čas a zahrnuju tam i cesty. Teď, když po pár měsících nahlédnu, mě až překvapuje, kolik toho člověk zapomene. Nebo možná už ta paměť není co bývala :D.

Vychytané cestovatelské deníky mají například tady.

tipy na dárky

Korková mapa

Samolepící korková mapa ČR, Evropy nebo celého světa. Ekologické, ručně vyráběné mapy, které potěší nejedno cestovatelské oko. Navíc je to i krásná dekorace na zeď.

tipy na dárky

Láhev na filtraci vody

Skvělé filtrační láhve dělá firma Sawyer. Filtr si můžete vyndat a použít nejen na láhev, ale i jinou PET lahev nebo třeba pít brčkem přímo z potoka.

Plusem je i nekonečná životnost. Řada jiných filtračních lahví má omezenou životnost 6 měsíců nebo třeba 1000 litrů.

tipy na dárky

Cestovatelská kniha

Chcete potěšit skvělou četbou? Kniha nikdy neomrzí. A nejedno cestovatelské srdce zaplesá, když mu nadělíte poutavého průvodce nebo knihu s tipy, jak levně cestovat.

Jaké jsou moje tipy?

  • Travel Bible je příručka, která se vám bude hodit, pokud plánujete cestovat na vlastní pěst. Levně. Často. A s úsměvem :).

Najdete tu vše od hledání levných letenek až po způsoby, jak si na cestách přivydělat…a moct tak cestovat neustále. Protože když jednou začnete, pohltí vás to :).

My jí máme doma už dva roky a stále se k ní vracíme. Je plná konkrétních návodů, jak začít cestovat a tipů na levné cestování. Vždycky se hodí ušetřit nějakou kačku :).

Protože tenhle kluk umí. Co napíše, to se v humorné zlato promění :).

Že jste o něm ještě neslyšeli? Proslavil se legráckou v AZ kvízu a mimo jiné pěšky došel od svého domova v Budějovicích až do Říma. Těch cest bylo daleko víc a každé cestě pak věnoval knížku.

tipy na dárky

Dárkový poukaz

Možná si řeknete, že dárkový poukaz není úplně originální. Ale to záleží, jak to pojmete. Co třeba dárkový poukaz na věci z merino vlny?

Já si třeba málokdy troufnu někomu koupit oblečení. Co když mu to nebude sedět? Nebo se netrefím vkusem? Tyhle starosti odpadnou s dárkovým poukazem do konkrétního obchodu.

tipy na dárky

Těch tipů na dárky by se našlo daleko víc rychleschnoucí ručníky z mikrovlákna (my máme tyhle a jsou fajn), hamaka, dron, stativ na foťák, polštářek kolem krku z paměťové pěny.

Snažila jsem se vypíchnout ty nejzajímavější. Takové, které zahřejí většinu nejen cestovatelských dušiček (a ani to nemusí být z merino vlny 😀).

Jakým dárkem jste nejvíc potěšili nebo někdo potěšil vás? Šup sem s inspirací na tipy na dárky:).

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top