SLEVY A UŽITEČNÉ ZDROJE

Slevy a užitečné tipy, které využijete na cestách po ČR i ve světě. 


KDE HLEDAT LEVNÉ LETENKY?

Při hledání vám pomůže řada srovnávačů. Během chvíle vás doslova zavalí výsledky, ze kterých si budete moct pohodlně vybírat. My máme nejlepší zkušenost s těmito: 

KIWI.COM

Kiwi je oblíbený vyhledávač z české dílny, s jehož výsledky pracuje například i celosvětový Momondo. Využijete ho pro všechny lety. Kombinuje různé přepravce, aby našel co nejlevnější lety.

Za vyzkoušení stojí služba Nomad, která vám naplánuje dovolenou tak, aby vyšla cesta co nejlevněji. Zadáte, odkud a kdy přibližně plánujete odletět (můžete zadat kdykoliv), jaká města plánujete navštívit, na jaký počet dní a vyjedou vám souhrnné ceny za letenky. Součástí je i grafické znázornění na mapě. 

AZAIR

Azair je nejlepší vyhledávač pro nízkonákladové lety. Během chvíle vám vyjede hromadu výsledků seřazených od těch nejlevnějších. Plusem je, že nemusíte vědět, kam letíte a kdy letíte. Zadáte kamkoliv a třeba roční časový horizont a jen filtrujete ty nejlepší výsledky.

Někteří odsuzují jeho vzhled a horší přehlednost. Je trochu oldschoolový, to je pravda. Co se ale týká přehlednosti, přijde mi dokonce z těch nejznámějších nejpřehlednější :).

SKYSCANNER

Skyscanner patří k největším a nejoblíbenějším vyhledávačům. I když nevíte, kam vás nohy táhnou, můžete si při vyhledávání zadat kamkoliv a vyhledávač vám nabídne letenky do celého světa + možnost filtrace od těch nejlevnějších.

Osobně ráda pracuju s interaktivní mapou. Zadáte si letiště a na mapě se vám přehledně zobrazí lety do jednotlivých států. 

JAK NA LEVNÉ JÍZDENKY?

STUDENT AGENCY

Brněnskou Student Agency není asi třeba představovat. Vlakové i autobusové jízdenky za dobré ceny. 

Často vystřelí nějakou pěknou slevu. My jsme před lety využili akce do Paříže, kdy jsme za cenu jedné jízdenky jeli dva. 

FLIXBUS

Flixbus. Zelená konkurence Student Agency. Operuje po celé Evropě. Na některých trasách vyjde levněji než Student Agency, tak určitě porovnejte předem. 

Za zmínku stojí Flixbus´s InterFlix, díky kterému můžete podniknout turné po Evropě. Jedná se o volnou vstupenku, která v sobě zahrnuje 5 cest. Více se dočtete v článku

INTERRAIL

Interrail je vlakový přepravce, díky kterému můžete procestovat výhodně kus Evropy, popř. křížem krážem vybranou zemi. 

Interrail Global Pass je karta, díky které můžete cestovat neomezeně vlakem po předem zvolený počet dní. Od 3 dnů až po 2 měsíce. Krátké i dlouhé cesty.

Další alternativou je zvýhodněná karta One Country Pass na vlaky pro konkrétní zemi. 

Více se dočtete v článku

KDE HLEDAT LEVNÉ UBYTOVÁNÍ?

BOOKING

Booking je asi nejrozšířenější a nejznámější portál s ubytováním. Najdete tu vše – hotely, penziony, apartmány, hostely, kempy.
Nabídky můžete vyfiltrovat nebo hledat pomocí interaktivní mapy.

AIRBNB

Kouzlo Airbnb tkví v tom, že sdružuje nabídky na ubytování přímo od lidí – od volných pokojů v bytě po celé volné domy.

Stejně jako v případě Bookingu i tady můžete hledat pomocí mapy. 

Ještě nejste zaregistrovaní u Airbnb? Zaregistrujte se přes tento odkaz a získejte slevu na ubytování ve výši 725 Kč.

HOSTELWORLD

Hostelworld je jeden z nejrozsáhlejších portálů s nabídkou hostelů. Hostel už dnes není jen pro sólocestovatele. Najdete tu i luxusnější ubytování ve stylu hotelů, soukromé pokoje pro rodiny apod.

COUCHSURFING

Couchsurfing je skvělou možností, jak se ubytovat zcela zdarma. Doslova přespíte u někoho na gauči. A často ještě k tomu získáte skvělého průvodce. 

Couchsurfing je ideální v případě, že cestujete sami. Pro rodiny to tady moc nebude :). 

stanování v čr

STANOVÁNÍ

Pokud vám nevadí spát pod stanem, využijte toho, že v některých zemích můžete kempovat zcela zdarma takřka kdekoliv na státních pozemcích při dodržení určitě vzdálenosti od cesty nebo budovy – z Evropy je to například Norsko, Švédsko, Finsko, Estonsko, Skotsko, Bulharsko.

Stanovat se dá pohodlně i u nás. Kompletního průvodce stanováním najdete zde

JAK UŠETŘIT NA VSTUPNÉM DO PAMÁTEK A ATRAKCÍ?

Vstupné do památek a atrakcí je často pěkně mastné. Propočítejte si předem, zda se vám vyplatí pořídit si turistickou kartu, která v sobě zahrnuje vstup do většiny památek a v některých městech navíc i dopravu po městě.

O některých jsem už psala podrobné průvodce: 

JAKÉ CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ SE VYPLATÍ?


Přála bych si vám dát jednoznačnou odpověď, ale ta neexistuje. Nabídka cestovního pojištění je široká. Každý má jiné potřeby, vyžaduje jiné limity a co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému. 

Cestovní pojištění je ale základ. Nestojí vás skoro nic a ušetří vám tisíce. 

My se necháváme pojistit od pojišťovny AXA – mají s ohledem na limity nejlepší ceny. Přes tento odkaz navíc získáte 50% slevu i vy. 

JAK UŠETŘIT NA KURZECH A VÝBĚRECH Z BANKOMATŮ?

Revolut je populární varianta všech cestovatelů, jak ušetřit na kurzech a výběrech z bankomatů. Jedná se o mobilní aplikaci a kartu, která je dokonce bezpečnější než standardní banka. Více se dočtete v článku

Založená je během chvilky a pokud si zažádáte o kartu přes tento odkaz, nic neplatíte. 

JAKÉ OBLEČENÍ A BOTY ZVOLIT NA CESTY?

Oblečení a boty jsou alfou a omegou každé cesty. Bez pohodlí to prostě nejde. Nikdo nechce řešit, že je mu zima nebo naopak moc teplo, boty dřou, batoh nesedí. Tohle vše dokáže výlet pěkně pokazit.

CO SI ZABALIT NA CESTY?

Balení občas připomíná noční můru. Nezavřete kufr, jste nad limitem nebo máte jednoduše strach, že na něco zapomenete. S dítětem se tenhle strach ještě několikanásobně zvýší. Polévá mě pot, když si představím, že bych zapomněla oblíbeného plyšáka :D. Univerzální seznamy pak přijdou vhod. 

co si zabalit na dovolenou

Univerzální seznam věcí na dovolenou a cesty ke stažení zde >>>.

univerzální seznam věcí pro miminko na dovolenou

Univerzální seznam věcí na dovolenou a cesty pro miminko ke stažení zde >>>.

O cestování s miminkem čtěte v článku

Univerzální seznam věcí na stanování ke stažení zde >>>.

O stanování se více dozvíte tady

Scroll to Top