GRAMMARLY: kontrola psaní anglického textu ZDARMA [recenze]

GRAMMARLY: kontrola psaní anglického textu ZDARMA [recenze]

Hledáte asistenta při psaní anglického textu, který vás upozorní na chyby v pravopisu? Mrkněte na recenzi online nástroje Grammarly a třeba zjistíte, že jste právě našli ideálního parťáka pro svou angličtinu.

Co je Grammarly?

Jednoduše řečeno: Kontrola anglického textu. Grammarly je berlička, která vám pomůže k dokonalému anglickému pravopisu. K takovému, za nějž se nebudete muset stydět při stisknutí tlačítka Odeslat.

Grammarly vám poskytne rady a návrhy oprav v reálném čase, takže už nikdo nepozná, že s angličtinou nejste kámoši jak hrom. A i kdyby jste byli, občas každému ujede nějaké to písmenko. Mně občas i víc :). 

Na kterých frontách aplikace frčí?

Grammarly recenze

Grammarly vám je v patách tam, kde píšete – v mejlu, Facebooku, Twitteru, Google dokumentech, Gmailu, Outlooku a spoustě dalších míst.

Jak poznáte, že vám kryje záda? V pravém dolním rohu se objeví malá ikona G. Nebo se váš text začervená :).

Program ale funguje nejen v prohlížeči. Stáhnout si můžete doplněk pro Microsoft Office nebo pro Windows.

Že je doplněk pro Office zbytečný, když sám Office upozorňuje na chyby? Není to tak. Možná jste si už sami ozkoušeli, že vás například Word neupozorní na všechny chyby ve vašem textu. Kontrola anglického textu není pro Word prioritní a jedná se spíš o doplňkovou funkci. Na rozdíl od Grammarly.

Máte stránky, kde chcete Grammarly vypnout? Stačí kliknout na ikonku a odškrtnout první možnost:

Potřebujete překontrolovat vlastní dokument? Stačí si jej vložit přímo do aplikace, kde proběhne online kontrola s návrhy na opravu anglického textu.

Do aplikace se nejrychleji dostanete kliknutím na G v horní liště (viz níže), kdy se vám rozevře nabídka.

Jak používat Grammarly?

Nemusíte se obávat, že vám používání Grammarly přinese starost navíc. Naopak. Po jeho nainstalování (viz dále) se vám objeví v pravém horním rohu malé G.

Doplněk prohlížeče, který pracuje automaticky. Bez vašeho jediného kliku.

Grammarly

Jakmile Grammarly najde v anglickém pravopisu nějakou chybu, podtrhne slovo nebo frázi červeně. Je pak jen na vás, zda výraz opravíte nebo jej necháte být.

Chcete vědět víc a přiučit se, proč aplikace vyhodnotila daný výraz jako nesprávný? Stačí kliknout na výraz a rozevře se vám okno s informací.

V případě, že vložíte svůj dokument přímo do aplikace, zobrazí se vám všechna upozornění po pravé straně. Pokud nechcete, aby vás program upozorňoval na vše, můžete si vybrat – pravopis, gramatika, slovník apod.

Opravený dokument, který zároveň funguje i jako editor, si pak můžete stáhnout nebo vytisknout.

Jste soutěživí? Hnacím motorem vám pak bude tlačítko Výkon, kde uvidíte, jak si vede vaše psaní v porovnání s ostatními uživateli s podobnými cíli, jako máte vy.

Je Grammarly zdarma, popř. jaká je jeho cena?

Existují dvě verze programu – standardní a premium.

Jaký je mezi nimi rozdíl?

  • Standardní verze – zdarma a pro většinu uživatelů dostačující. Upozorňuje na pravopisné a gramatické chyby.
  • Premium verze – rozšířená verze vás vyjde od 11,66 € měsíčně při roční frekvenci platby. Co získáte navíc? Ukáže vám, která slova nadměrně užíváte a navrhne jiná, upozorní na trpný rod, žargon, projede váš text testem na plagiátorství, nabídne extra pravopisná pravidla.

Pro koho je ideální placená verze?

Zainvestovat se vyplatí těm, kteří se psaním anglického textu živí nebo komunikují v písemné angličtině na denní bázi.

Benefity získají i studenti, kteří odevzdávají své práce v angličtině. Především co se týče testu na plagiátorství při čerpání z jiných zdrojů, které citují ve své práci. To zná velká část vysokou školou povinných :).

Jak si založit účet? 

Jednoduchost používání Grammarly se prolíná už od samého začátku. Účet u Grammarly založíte rychleji než online účet u Airbank (a to je co říct, protože jsem si ho zakládala před pár dny a byl to fofr :)).

Stačit zadat email a jste zaregistrovaní. Nebo pokud máte účet u Googlu nebo na Facebooku, můžete se přihlásit i takhle. Dva kliky a jste tam.

Je Grammarly pouze pro počítače nebo si ho můžu stáhnout i jako aplikaci do mobilu?

Grammarly recenze

Dobrá zpráva. Program funguje i v chytrých telefonech.

Pro některé může být nevýhodou, že je program v angličtině. Ale pokud umíte alespoň pár frází, bez problémů se hned zorientujete.

Mohlo by se hodit:

Znáte Grammarly? Jaké další aplikace ke zlepšení své angličtiny používáte?

Znáš někoho, komu by článek pomohl? Pošli ho do světa :).
  Subscribe  
Upozornit na